Dzisiaj jest niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Dobromiejski Koncert Szewczenkowski

15 marca 2015 roku w Centrum Kultury przy ulicy Olsztyńskiej w Dobrym Mieście odbył się uroczysty koncert poświęcony Tarasowi Szewczence.

Organizatorem święta był Międzyszkolny Punkt Nauczania Języka Ukraińskiego działający przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Dobrym Mieście oraz przy Publicznym Gimnazjum w Świątkach wraz z Dobromiejskim Kołem Związku Ukraińców w Polsce.
Zebranych w sali gości serdecznie przywitał pan Michał Zubalski.
Na uroczystości gościliśmy biskupa pomocniczego archidiecezji przemysko-warszawskiej Eugeniusza Popowicza, który przybył do Dobrego Miasta w związku z pielgrzymką grekokatolików do Głotowa.
W pierwszej części koncertu uczniowie z Dobrego Miasta i Świątek przedstawili program artystyczny, wzbogacony prezentacją multimedialną, dotyczący życia i twórczości wybitnego poety.
W drugiej części wystąpili goście z Tarnopola (Ukraina). Na scenie gościliśmy artystów - Ihora Hawryluka, Wolodymyra Antonowa, Oleha Turczyna oraz duet bandurzystek „Lileja”.
Podczas koncertu można było obejrzeć przepiękną wystawę obrazów do wierszy Tarasa Szewczenki przygotowaną przez malarkę, mieszkankę Dobrego Miasta panią Annę Maszczak.
Piotr Tabaka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Tabaka oraz opublikowany na portalu Ukraińcy: Dobromiejski Koncert Szewczenkowski
Oceń artykuł:

(0)