Dzisiaj jest środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Podziel się:

Podziel się:

Zbiórka przyborów szkolnych pod hasłem „Dzieci – Dzieciom”.

W ramach pomocy dzieciom na Ukrainie oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie z Międzyszkolnego Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście oraz Publicznym Gimnazjum w Świątkach zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych.

Akcja „Dzieci – Dzieciom” przeprowadzona była między 27 kwietnia a 15 maja 2014 roku. Zbiórka przeznaczona była dla najbardziej potrzebujących dzieci – czytelników Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci we Lwowie. Z lwowską placówką połączył nas internetowy konkurs „Co wiesz o Wielkim ukraińskim poecie?”, zorganizowany z okazji 200-lecia urodzin ukraińskiego wieszcza narodowego, Tarasa Szewczenki, w którym braliśmy udział. Podczas akcji zebraliśmy dużo materiałów (najwięcej – zeszytów, bloków, kredek, plasteliny, farbek, długopisów i ołówków), które za pośrednictwem olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce zostaną przekazane bibliotece we Lwowie.

Pragniemy serdecznie podziękować p. Katarzynie Wołk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście, p. Annie Klewiado - dyrektor Publicznego Gimnazjum, p. Agnieszce Miąsko - dyrektor Szkoły Podstawowej, p. Halinie Kirjew - kierownikowi Publicznej Biblioteki w Świątkach za pomoc i możliwość zorganizowania zbiórki oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście i Przedszkola Samorządowego w Świątkach. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nie byli obojętni na potrzeby drugiego człowieka i włączyli się do naszej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy też do
p.Stefana Migusa, za pomoc w przetransportowaniu materiałów do Lwowa.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Tabaka oraz opublikowany na portalu Ukraińcy: „Dzieci – Dzieciom”
Oceń artykuł:

(0)