Dzisiaj jest środa, 29 maja 2024. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Podziel się:

Podziel się:

„Dzieci – Dzieciom” po raz drugi.

Ponad miesiąc, od 16 maja do 20 czerwca, trwała druga edycja charytatywnej zbiórki pod hasłem: „Dzieci – Dzieciom”, podczas której zbierane były nowe przybory szkolne i wszystko to, co potrzebne jest dzieciom do szkoły. Pierwsza edycja miała miejsce dwa lata temu. Dla swoich rówieśników zza wschodniej granicy artykuły piśmiennicze zbierały głównie dzieci. Taki był zamysł akcji, ale i dorośli chętnie włączali się do pomocy.

Organizatorami akcji były: Międzyszkolne Punkty Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej w Świątkach, Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim i w Olsztynie. Za miejsca zbiórki wyznaczono miejscowe cerkwie greckokatolickie oraz Szkołę Podstawową Nr 2 w Dobrym Mieście i Gimnazjum Nr 7 w Olsztynie. Szkoły te dodatkowo zorganizowały zbiórkę na terenie swoich placówek. Najmilszym gestem okazało się zakończenie roku szkolnego, które w niniejszych punktach zawsze odbywa się kilka dni przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego. Uczniowie, aby podziękować swoim nauczycielom za trud włożony w naukę, zamiast symbolicznego kwiatka wręczyli przybory szkolne..
Zebrane kredki, farby, flamastry, zeszyty, ołówki, długopisy, bloki, piórniki, a nawet plecaki i inne artykuły, zostały policzone, zapakowane w kartony i zostaną przekazane Lwowskiej Obwodowej Bibliotece dla dzieci we Lwowie podczas wycieczki organizowanej do Lwowa 26 czerwca dla dzieci z gmin Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto i Świątki. Z biblioteką współpracujemy na różnych płaszczyznach, ale najbardziej działamy na rzecz dzieci. I tak jest w tym przypadku. Zebrane artykuły przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących dzieci, które opuściły objęte wojną tereny wschodniej Ukrainy, a obecnie mieszkają we Lwowie. Chcieliśmy w ten sposób wesprzeć dzieci, aby godnie rozpoczęły we wrześniu nowy rok szkolny.
Serdecznie podziękowania do wszystkich tych, którzy chętnie włączyli się do naszej akcji ślą organizatorzy przedsięwzięcia: Siostra Daniela Szumna, Mirosława Czetyrba – Piszczako, Sylwia Pietnoczka i Piotr Tabaka.

PT
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Tabaka oraz opublikowany na portalu Ukraińcy: „Dzieci – Dzieciom” po raz drugi.
Oceń artykuł:

(0)