Dzisiaj jest sobota, 4 lutego 2023. Imieniny Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Różaniec Do Granic w języku ukraińskim

2017-09-30 10:30:11 (ost. akt: 2017-09-30 14:22:15)
Różaniec Do Granic w języku ukraińskim

Różaniec Do Granic będzie odmawiany także w języku ukraińskim. W Archidiecezji Warmińskiej wierni obrządku greckokatolickiego włączą się we wspólną modlitwę na granicach Polski.

Greckokatoliccy wierni udadzą się do jednego z wyznaczonych kościołów stacyjnych, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zagajach (powiat braniewski). Następnie przejdą z pielgrzymką do punktu modlitwy na granicy w Bieńkowie, gdzie odmówią różaniec w języku ukraińskim.
Ksiądz Artur Maslej, proboszcz parafii greckokatolickiej św. Michała Archanioła w Pieniężnie, który poprowadzi grupę pielgrzymkową, wyjaśnia, że uczestniczący w akcji Różaniec Do Granic grekokatolicy będą modlić się o pokój na świecie oraz zgodę między chrześcijanami w duchu ekumenizmu.

- Ludzie potrzebują modlitwy, która będzie wyrazem wiary, ale też wzajemnych relacji między ludźmi, modlitwy która będzie łączyła wiernych ze sobą. Ten rok jest szczególny ze względu na 100-lecie objawień fatimskich, a na Warmii niedawno obchodzono także 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie – mówi ks. Artur Maslej.

W Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławsk

Różaniec Do Granic odbędzie się 7 października 2017 r. wzdłuż granic Polski. Tego dnia, o godzinie 10:30 pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, w 22 diecezjach położonych wzdłuż  granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy Świętej udadzą się do „stref modlitwy”, gdzie o godzinie 14:00 rozpocznie się odmawianie Różańca.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Byłam tam. Niesamowite przezycie ! #2346773 | 88.156.*.* 9 paź 2017 13:31

    Z Parafii Chrystusa Okupiciela Człowieka w Olsztynie wyjechały 3 autokary. W Zagajach modlili sie Katolicy i Greko-katolicy. Masza odprawiana była w języku polskim i ukraińskim , podobnie Różaniec odmawiany był w tych dwóch jezykach. To było cudowne przeżycie. Dziękujemy za gościnność i wspólna modlitwę. Ja dziekowałam Matce Bozej ocalenie naszej Ojczyzny przed Po, N, PSL i innymi . Dziekowałam za Polski Rząd i tym samym za ocalenie przed Arabskimi Najeźdźcami. Dzieki Ci Matko Boża Królowo Polski

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. młodzi ale nie pogięci #2341883 | 83.9.*.* 3 paź 2017 06:21

    Szok ! Polski obłęd ! 21 wiek ?????????

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)