Dzisiaj jest sobota, 22 stycznia 2022. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

„Dzieci – Dzieciom”

2014-05-28 21:01:31 (ost. akt: 2014-05-28 21:04:53)
 „Dzieci – Dzieciom”

Autor zdjęcia: Piotr Tabaka

W ramach pomocy dzieciom na Ukrainie oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie z Międzyszkolnego Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście oraz Publicznym Gimnazjum w Świątkach zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych.

Akcja „Dzieci – Dzieciom” przeprowadzona była między 27 kwietnia a 15 maja 2014 roku. Zbiórka przeznaczona była dla najbardziej potrzebujących dzieci – czytelników Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci we Lwowie. Z lwowską placówką połączył nas internetowy konkurs „Co wiesz o Wielkim ukraińskim poecie?”, zorganizowany z okazji 200-lecia urodzin ukraińskiego wieszcza narodowego, Tarasa Szewczenki, w którym braliśmy udział.

Podczas akcji zebraliśmy dużo materiałów (najwięcej – zeszytów, bloków, kredek, plasteliny, farbek, długopisów i ołówków), które za pośrednictwem olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce zostaną przekazane bibliotece we Lwowie.

Pragniemy serdecznie podziękować p. Katarzynie Wołk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście, p. Annie Klewiado - dyrektor Publicznego Gimnazjum, p. Agnieszce Miąsko - dyrektor Szkoły Podstawowej, p. Halinie Kirjew - kierownikowi Publicznej Biblioteki w Świątkach za pomoc i możliwość zorganizowania zbiórki oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście i Przedszkola Samorządowego w Świątkach.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy nie byli obojętni na potrzeby drugiego człowieka i włączyli się do naszej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy też do
p.Stefana Migusa, za pomoc w przetransportowaniu materiałów do Lwowa.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ukraincy.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piotrtabaka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB