Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Święta bez taty

2018-12-14 12:54:05 (ost. akt: 2018-12-15 18:58:28)
Święta bez taty

Akcja Święta bez taty, to świąteczna zbiórka dla dzieci, które ucierpiały na skutek wojny na Ukrainie. W 2017 roku udało się zebrać 70 tysięcy złotych i obdarować 2800 dzieci. Wojna na wschodzie Ukrainy nadal trwa, a wraz z liczbą ofiar rośnie liczba osieroconych dzieci.

Zbiórka nie jest akcją humanitarną. To symboliczne prezenty na święta Bożego Narodzenia, których celem jest pokazanie dzieciom, że pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali to co najcenniejsze - swoje życie, w walce o lepsze jutro dla nas wszystkich.

W ramach akcji zbierane są słodycze i pieniądze.

Indywidualne imienne paczki podarunkowe zostaną dostarczone na Ukrainę na święta Bożego Narodzenia, które obchodzone jest 7 stycznia. Do paczek ze słodyczami, dołączone zostaną koperty ze wsparciem finansowym adekwatnym do potrzeb danej rodziny.

Akcja zrzesza dziesiątki wolontariuszy na Ukrainie. Imienne prezenty docierają do najbardziej oddalonych zakątków Ukrainy m.in. dzięki wojskowym, wolontariuszom, rodzinom weteranów, funkcjonariuszom policji, kapłanom i pracownikom Caritasu oraz firmom kurierskim.

Pieniądze można wpłacić tutaj: zrzutka.pl/swietabeztaty

- Ogromnie zależy nam, by te dzieci poczuły magię Świąt, niepowtarzalną atmosferę serdeczności i bliskości z innymi ludźmi, bo jest to szczególny moment, gdy otwieramy się na innych, nawet zupełnie nam obcych, kiedy wszyscy stajemy się bardziej tolerancyjni, bardziej życzliwi dla całego świata i jakby trochę lepsi - piszą organizatorzy akcji.

O organizatorach i akcji:
Zrzutka: https://zrzutka.pl/swietabeztaty
Facebook:www.facebook.com/bohaterom.majdanu/
Kontakt: bohaterom.majdanu@gmail.com