Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Pieniądze dla pobitego Ukraińca zebrano w jeden dzień

2017-09-03 07:57:12 (ost. akt: 2017-09-03 08:05:13)
Pieniądze dla pobitego Ukraińca zebrano w jeden dzień

Autor zdjęcia: parubok

Zaczęli bić, kiedy dowiedzieli się, że chłopak jest z Ukrainy. Prokurator uznał, że ich zachowanie pozbawione było pobudek narodowościowych, a całe zdarzenie miało charakter rozbójniczy. Trwa zbiórka na koszty leczenia i rehabilitacji dla 24-letniego obywatela Ukrainy.

24-letni Jewhenij z Ukrainy przebywa w Polsce od ponad roku. W Lublinie uczy się w szkole policealnej. W nocy z soboty na niedzielę (26/27.08.2017) wracał do domu. Koło sklepu zaczepił go młody chłopak. Jewhenij zapytał czego od niego chce. - Dlaczego mówisz z akcentem i skąd jesteś - usłyszał w odpowiedzi. Chłopak powiedział, że z Ukrainy. - Wtedy usłyszałem, że przyjechałem do Polski z Ukrainy, by tu rządzić i mówić każdemu, jak i co ma mówić - wspomina. Potem otrzymał pierwszy cios. Po kolejnych upadł na ziemię. Napastnicy zabrali m.in. jego plecak z dokumentami i portfelem.

Jewhenij leży w szpitalu. Ma złamaną szczękę, obojczyk i wybite zęby. Konieczna jest operacja, a potem rehabilitacja Chłopak nie ma jednak ważnego ubezpieczenia. Twierdzi, że regularnie opłacał je przez cały rok, było ważne do 10 sierpnia. Kolejnego nie wykupił, bo jeszcze nie zdążył.

Dlatego lubelskie stowarzyszenie Homo Faber zorganizowało zbiórkę pieniędzy na leczenie Jewhena. Zbiórka miała trwać miesiąc, ale pieniadze na operację zebrano w ciagu jedengo dnia:

Cel osiągnięty. Bardzo dziękujemy za dokonane wpłaty. Zebrana kwota pokryje koszty operacji. Planowaliśmy zbiórkę prowadzić przez cały miesiąc, tymczasem udało się to zrobić w ciągu doby. Jednocześnie widząc Państwa zainteresowanie a mając świadomość kosztów rehabilitacji Jewgena nie zamykamy zrzutki, pozwalając tym, którzy chcą go dodatkowo wesprzeć na dokonanie wpłat. Oczywiście rozliczymy się z każdej złotówki.

Link do zbiórki: kliknij tutaj: https://pomagam.zrzutka.pl/hky3p4

Dwaj napastnicy (obaj to kryminaliści) zostali już zatrzymani, dwaj są jeszcze na wolności. Nie mają jednak zarzutów o napaść na tle narodowościowym, a jedynie zarzuty związane z rozbojem.

Przypomnijmy, że 13 sierpnia dwóch młodych mężczyzn i kobieta w centrum Lublina zaatakowali 23-letnią Darię P. i jej koleżanki. Nie spodobało się im, że dziewczyny mówiły po ukraińsku. W lutym w Lublinie kliku mężczyzn pobiło studenta z Turcji, bo nie spodobała się im jego broda.

Od połowy września z inicjatywy władz Lublina w lubelskich szkołach średnich odbywać się będą specjalne spotkania spotkania dotyczące tolerancji.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Parubok

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anty-upa #2539119 | 94.254.*.* 18 lip 2018 21:47

  To może to dla odmiany? http://lubiehrubie.pl/powiat/do lhobyczow-zaatakowali-funkcjonariuszy-sg -podczas-kontroli-grozi-im-do-3-lat

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Realista #2319881 | 88.220.*.* 3 wrz 2017 17:43

  Widzę,że cenzor nie dopuszcza do krytyki prokuratora. Dawne czasy powróciły.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Meliorant #2319805 | 83.6.*.* 3 wrz 2017 14:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wracaj do zdrowia Chłopie i wybacz tym psycholom, którzy są odważni, ale nie tam gdzie trzeba.

 4. Realista #2319584 | 88.220.*.* 3 wrz 2017 08:12

  Dlaczego ten prokurator nie jest obiektywny? Gdyby ów chłopak nie pochodził z Ukrainy nie byłoby rozboju!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Realista #2319582 | 88.220.*.* 3 wrz 2017 08:07

  Ten prokurator nie jest obiektywny. Gdyby ten chłopak nie pochodził z Ukrainy nie byłoby rozboju.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz