Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Zapraszamy na koncert poświęcony ukraińskim żołnierzom

2016-09-14 20:40:54 (ost. akt: 2016-09-14 20:42:15)
Zapraszamy na koncert poświęcony ukraińskim żołnierzom

W niedzielę 18 września o godz. 20.00 w olsztyńskim klubie „Nowy Andergrant” przy ul. Kołobrzeskiej 23 odbędzie się wyjątkowy koncert. Będzie on poświęcony żołnierzom ukraińskim, którzy od przeszło dwóch walczą na wschodzie swojej ojczyzny z rosyjskim agresorem.

W koncercie udział weźmie zespół muzyczny „The Rohies” ze Lwowa, który co miesiąc wyjeżdża na front, żeby zaśpiewać żołnierzom. Do Olsztyna przyjedzie ona również niemal wprost z pierwszej linii walk.

Grupa muzyczna (cover ) «The Rohies» została utworzona przez aktorów Lwowskiego Narodowego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej w 2010 roku. Jej muzyczny fenomen polega na tym, że utworzona na potrzeby spektaklu „Bajanie o Iwanie znalezione w malowanej skrzyni” , gdzie zagrała na autentycznych instrumentach ukraińskich, tak bardzo spodobała się publiczności, że postanowiła kontynuować samodzielne twórcze muzyczne życie.

W wolnym od teatralnego twórczego życia sześciu chłopaków do których dołączyła potem jedna dziewczyna, rozpoczęło intensywne próby. Pierwszy samodzielny występ grupy odbył się 2 lipca 2012 roku dla koleżanek i kolegów z teatru i innych przyjaciół. Piękna interpretacja znanych hitów ukraińskich i światowych wprawiły obecnych w zachwyt, a muzykom dodały pewności, że powinni wystąpić przed szerszą puplicznością.

Pierwszy koncert publiczny odbył się 26 listopada 2012 roku w popularnym lwowskim klubie nocnym PicassoClub. Publiczność przyjęła ich niezwykle gorąco. I tak narodził się nowy zespół z wokalistką Martą Kułaj również aktorką lwowskiego teatru. Cover grupa koncertuje praktycznie po całej Ukrainie. Za swój święty obowiązek uważa comiesięczne odwiedziny na froncie, gdzie bardzo gorąco przyjmowana jest przez obrońców Ukrainy.

Zespól koncertował też i poza granicami Ukrainy. Wystąpił już w Polsce i w Hiszpanii. 18 września o godz. 20.00 w olsztyńskim klubie „Nowy Andergrant” przy ul. Kołobrzeskiej 23 zagra i zaśpiewa wraz z dobrze znaną olsztyńską grupą „Horpyna” poświęcając koncert żołnierzom walczącym z agresorem rosyjskim na Wschodzie Ukrainy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrop