Dzisiaj jest czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Grekokatolicy w Głotowie

2016-04-04 16:31:46 (ost. akt: 2016-04-04 17:38:09)
Grekokatolicy w Głotowie

Dla zachodnich chrześcijan tegoroczna Wielanoc jest już tylko wspomnieniem. Dla grekokatolików i prawosławnych Wielkanoc w 2016 roku wypada dopiero 1 maja.

3 kwietnia grekokatolicy z dekanatów olsztyńskiego i elbląskiego wzięli udział w tradycyjnej już Drodze Krzyżowej, która corocznie odbywa się Kalwarii Warmińskiej w Głotowie koło Dobrego Miasta i jest jednym z elementów przygotowania się do Zmartwychwstania Pańskiego.
Przypomnijmy, że Kalwarię zbudowano w latach 1878-1893. Wiernie odwzorowano w niej długość i nachylenie Drogi Krzyżowej z Jerozolimy. W sumie w Głotowie jest 14 stacji Drogi Krzyżowej oraz kaplica Pana Jezusa w Ogrójcu i grota Matki Bożej z Lourdes ze źródłem. W kążdej umieszczono kamienie z jerozolimskiej Drogi Krzyźowej.
Głotowo leży 5 kilometrów na południe od Dobrego Miasta, przy drodze 530 prowadzącej do Jonkowa i Świątek.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB