Dzisiaj jest wtorek, 31 stycznia 2023. Imieniny Joanny, Ksawerego, Luizy

Uczniowie uczcili Tarasa Szewczenkę

2016-03-31 11:41:47 (ost. akt: 2016-04-02 14:58:20)
Uczniowie uczcili Tarasa Szewczenkę

Autor zdjęcia: Piotr Puszkar

W niedzielę (27 marca) po mszy świętej w lelkowskiej Cerkwi greckokatolickiej uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony ukraińskiemu genialnemu poecie i malarzowi Tarasowi Szewczence.

W czasie akademii wystąpili uczniowie: Horak Anna, Kajat Tomasz, Gałan Klaudia, Kolasa Mateusz, Krupa Piotr, Omelan Natalia, Frankowska Natalia, Werbowska Martyna, Frankowska Aleksandra, Werbowski Igor oraz Ulana Puszkar i Aleksander Terebieniec.

Scenografię składającą się z eksponatów muzealnych przygotowała Irena Sołoducha.

W przedstawieniu pokazano zasługi Tarasa Szewczenki, który jako pierwszy podniósł mowę ukraińskich chłopów do rangi języka literackiego i zaczął w tym języku tworzyć poezję.

Na zakończenie proboszcz parafii ks. Jan Łajkosz podziękował za przygotowanie pięknej akademii i uczczenie ukraińskiego wieszcza narodowego, a wzruszeni widzowie nagrodzili uczniów brawami.

OrganizatorzyPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB