Dzisiaj jest sobota, 22 stycznia 2022. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Studniówka w ukraińskim liceum

2011-01-23 17:36:11 (ost. akt: 2011-01-24 09:47:48)
Studniówka w ukraińskim liceum

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim bal studniówkowy uczniowie zorganizowali 21 stycznia, tradycyjnie zapraszając na niego swoich nauczycieli, przyjaciół oraz rodziców.

Bal zwyczajowo rozpoczął się od uroczystego wprowadzenia na wspaniale udekorowaną przez samych uczniów salę gimnastyczną nauczycieli i wychowawców. Po zajęciu miejsc przy stołach zaproszeni goście obejrzeli taniec, „korowód” przygotowany przez dziewczęta i wysłuchali kilku ukraińskich pieśni.

Potem abiturienci poprosili dyrektora szkoły oraz wychowawców o podzielenie tradycyjnego chleba, „korowaju”, przygotowywanego z pszenicznego ciasta z okazji świątecznych uroczystości.

A później była już tylko dobra zabawa, tańce i śpiewy, które zakończyły się nad samym ranem następnego dnia. Do tańca przygrywał grupa muzyczna „Ruch”, związana ze szkołą oraz Górowem już od ponad dwudziestu lat.

Bohdan Tchórz


Komentarze (58) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #200175 | 83.9.*.* 14 lut 2011 15:48

  W rankingu z naszego województwa wybrano 25 szkół, w innych województwach wybrano albo po 25, albo po 50. Łącznie przebadano 700 liceów (nie są to oczywiście wszystkie szkoły). Najlepsza otrzymała 100 punktów. W naszym województwie ukrainiak był 22 na 25 szkół, a w Polsce podano pierwsze 400 (z 40 punktami). Słabymi szkołami nie zajmowano się, a ukrainiak ma 39,24 wiec nie załapał się to tych 400. Tak więc to liceum to porażka. I to podwójna, bo nakłady finansowe na tę szkołę są bardzo wysokie. Policzcie np. ilość uczniów i zatrudnioną kadrę, a przecież pieniądze na szkoły mniejszościowe są o wiele większe niż na polskie. Nie rozumiem, jak z takiej przegranej można publicznie robić sukces!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. też uczennica #199820 | 95.49.*.* 14 lut 2011 10:28

  Na 85 szkół biorących udział w rankingu- miejsce 22. Zajrzyj do perspektyw.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. była uczennica #199674 | 95.51.*.* 14 lut 2011 06:10

  tak zdjęcia piękne folklor należy kultywować ale w tej szkole dla popisów jest tylko to gdzie jakość nauczania w województwie na 25 szkół ta szkoła jest na przedostatnich miejscach a kadra się bawi bawi tylko młodzież ma problemy tylko to nie ich już kłopot ale chętnych coraz miej młodzi już myślą

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do Młody Ideowy #199564 | 83.9.*.* 13 lut 2011 21:47

  Ale nie można wkładac wszystkich do jednego worka . Mnie nieraz wyzywano od banderowców itp ale to nie znaczy że nim jestem. świadczy to tylko o kulturze i wychowaniu człowieka który wyzywal tak wię pohamuj troszkę swoje słownictwo i za nim kogoś znowu obrazisz i coś wystukasz na klawiaturze najpierw dobrze nad tym sie zastanow czy przypadkiem kogos nie obrażasz.Rozumiem rozgoryczenie ale nie ja jestem temu winien to popierwsze a podrugie wiem co kiedyś sie dzialo i o tym nie zapominam i to przekazuję swoim dzieciom że trzeba pamiętac

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Młody-Ideowy #199434 | 83.9.*.* 13 lut 2011 20:15

  To nie jest nienawiść do narodu Ukraińskiego! To jest dezaprobata dla pewnych osób ze środowisk mniejszości Ukraińskiej w Polsce. Ja oceniam jednostki a nie naród, a że akurat dawniej większość postępowała źle to nie moja jak i Twoja wina. Chodziłem 6 lat do tej szkoły, znam język i zwyczaje Ukraińskie. Jestem zwolennikiem pojednania Polsko-Ukraińskiego. Jednak nie toleruje zachowań i postaw biegunowo odmiennych od deklarowanych. Też jestem strażakiem i nie ma dla mnie znaczenia kogo ratuje. Widzisz Ty akurat należysz do ludzi którzy wyciągnęli wnioski z przeszłości i wychowują dzieci w duchu prawdy i pojednania. Niestety mało jest takich ludzi. Naród Ukraiński ma te same prawa co naród Polski, nikt tego nie kwestionuje. Jednak do wściekłości doprowadza mnie zachowanie osób będących obywatelami Polski pochodzenia Ukraińskiego, odnoszących się z pogardą do Polaków. Sam padłem ofiarą dyskryminacji przez swoje pochodzenie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. do AK i Młodego Ideowego #199109 | 83.9.*.* 13 lut 2011 14:39

  Nie będę odpowiadał za błędy moich dziadów czy pradziadów bo to była wojna i wszyscy nie byli święci jak po jednej tak samo i po drugiej stronie . Ja się tu urodziłem i nie mam zamiaru sie z tąd wyprowadzac bo jest mi tu dobrze tu się rodzą moje dzieci i tu się wychowują . I nie myślcie sobie że nie mówiem im tego co kiedyś wyrabiali czy to ukraińce czy polacy bo o tym trzeba pamiętac ale tylko podkreślam pamiętac a nie wypominac na każdym możliwym kroku . Tu pracuję i tu tak samo jak wy płacę podatki na szkoły i utrzymywanie nierobów w urzędach . Dla tego kraju odsłóżyłem 18 miesięcy wojska jak każden polak powinien to zrobic . I gówno mnie obchodzą wasze słowne przepychanki i wypisywanie przez was tekstów na temat ukraińców bo są one tak przesiąknięte nienawiścią że aż śmierdzą . Jakbym dzielił ludzi tak samo jak wy dzielicie to bym mósiał za każdym razem się zastanawiac czy wsiadac do wozu Strażackiego bo nie wiem czy jadę ratowac polaka żyda czy ukraińca . Ale dla mnie nie czyni to żadnej różnicy . A wy swoimi prostackimi tekstami poprostu w tym małym Górowie siejecie zament i nienawieśc . Ale tłumaczę sobie tylko że może kiedyś zmienicie swoje podejście do życia patrząc na to jak niektórzy członkowie jednostek to ukraińcy którzy ratują polskie dobytki i wtedy nie oglądają się na historię tylko żyją dniem dzisiejszym . I zastanówcie się nad tym kiedy po raz kolejny napiszecie jakiś komentaż przepełniony nienawiścią .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 7. oj, oj #198694 | 83.25.*.* 12 lut 2011 21:10

  do Ak, ...oj, oj, żeby tylko złota rybka dobrze odczytała twoje życzenia....Zbliża się wiosna, będą też i roztopy. twoja ojczyzna może być wtedy nawet od morza do morza, oj, oj..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 8. AK #198658 | 178.42.*.* 12 lut 2011 20:23

  Miejcie Honor u-kraińcy i wyjedzcie do siebie .Tylko od razu gdzies za Dniepr bo ziemie na zachód od tej pięknej rzeki znowu kiedyś wrócą do Polski!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 9. Młody-Ideowy #198617 | 83.9.*.* 12 lut 2011 19:41

  Do :Joc epitety pod moim adresem są wyrazem skromności twojego słownika. Egzystujesz w zbyt płytkim brodziku intelektualnym, ażeby zrozumieć istotę sprawy. Ukraińcy na mazurach znaleźli się bez swojej woli-ok. Ale teraz nie ma żadnych przeszkód ażeby wrócili do swojej ukochanej ojczyzny. Mimo wszystko tu zostali. Rozwinęli " swoje społeczno-kulturowo-oświatowe środowisko na wysokim poziomie i potrafią bronić go jak twierdzy". Za polskie pieniądze to można sobie było rozwijać. Bohater afer i niejasnych interesów, manipulant Sycz stworzywszy swoje imperium,zapewnił "mniejszości' wysokie standardy. Jeżeli to nie jest ziemia obiecana(porównując z ubogą i skorumpowaną Ukrainą )to gdzie im będzie lepiej?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 10. joc #198512 | 88.156.*.* 12 lut 2011 17:57

  Ale ten młody ideowy to ćwierć inteligent. Typowy prowincjonalny mądrala spod sklepu. Durniu przeczytaj uważnie: Ukraińcy zawsze byli obywatelami polskimi. I przed i po wojnie, bo tu byli od wieków. To że ktoś jest gdzieś mimo woli i dlatego, że granice administracyjne są jakie są nie oznacza, iż nagle musi gdzieś wyjeżdżać. A jeśli Warmia i Mazury wg ciebie (bądź co bądź odebrane komuś przez Stalina! tak jak ustalenie dzisiejszych granic państwa polskiego) to ziemia mlekiem i miodem płynąca to chyba nigdy nie byłeś dalej niż na swoim zasyfiałym podwórku i pod sklepem. Takich durni boli że Ukraińcy potrafili stworzyć swoje społeczno-kulturowo-oświatowe środowisko na wysokim poziomie i bronić go jak twierdzy, gdy polskie władze zostawiły na pastwę losu setki tysięcy obywateli Wamii i Mazur, którzy pracowali w PGRach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 11. Młody_Ideowy #198136 | 83.9.*.* 12 lut 2011 11:21

  Do: Zośka Dla mnie nie przeszkadzają Ukraińcy w Polsce, do momentu kiedy chcą mieć większe prawa niż Polacy. A tak poza tym to gdy byś chciała przesiedlić bandę morderców i (garstkę uczciwych) to raczej musisz użyć siły. A granice są otwarte, więc jak ktoś jest takim patriotą to "szwytko na batkiwszczynu".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 12. Zośka #197704 | 81.15.*.* 11 lut 2011 20:49

  Młody Ideowy polecam książkę Stefana Dąmbskiego "Egzekutor" - Spowiedź żołnierza AK. Może Ci ulży i przestaną ci przeszkadzać Ukraińcy w Polsce. Miłej lektury.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 13. Młody-Ideowy #191417 | 83.9.*.* 6 lut 2011 12:56

  Po co pisać o sprawach które były tak dawno?! Właśnie po to aby nigdy więcej takie zdarzenia nie miały miejsca. Ukraińcy niech nie narzekają bo dzisiejsza Polska to dla nich prawdziwa "ziemia obiecana miodem i mlekiem płynąca". Bo gdyby nie akcja "Wisła" to dalej by siedzieli w biedzie na zachodniej Ukrainie. Płacicie podatki na równi z Polakami-ok. Tylko dlaczego nikt nie mówi o wielkich pieniądzach jakie dostaje mniejszość ukraińska?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 14. AK #191312 | 83.11.*.* 6 lut 2011 10:57

  Za zbrodnie trzeba chociażby przeprosić ,a nie stawiać mordercom pomniki.Po co was przesiedlono??!!Po akcji wisła ręką odjął morderstwa upowców ustały.Akcja była zbawieniem dla zyjących tam jeszcze Polaków.Na miejsce przesiedlen jednak mogli wybrac Madagaskar.Oczywiście u-kraincy czepiaja sie ze akcja była brutalna i td..Akcja była sprawna!! Może jeszcze limuzynami mieli was wywozić!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 15. XxX #191138 | 83.9.*.* 5 lut 2011 22:51

  Ludzie! Po co kłocic sie o coś, co miało miejsce tak dawno? Czemu mamy bbyć odpowiedzialni za naszych pradziadków? Polacy nie święci, ukraińcy też nie. A jak tak bardzo nas nie lubicie na warmii i mazurach to po co nas przesiedliliście??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 16. AK #189699 | 83.27.*.* 4 lut 2011 15:28

  Ciiii. AA;) właśnie studiuje historię i zaraz znowu usłyszymy jakieś mądre rzeczy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 17. Młody-Ideowy #189208 | 213.184.*.* 4 lut 2011 10:06

  Powieść tego kłamcy i manipulanta Grossa powinna leżeć w księgarni z bajkami albo z SF. Jak ty masz takie autorytety jak Gross to nie mamy o czym rozmawiać. "Fobia nienawiści" błąd logiczny wykształciuchu!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 18. AK #187777 | 83.11.*.* 3 lut 2011 07:45

  Znowu z tym Grossem.Czy to najmądrzejszy historyk Polski.Nie mówie że Polacy sąi byli idealni ,ale za akcję wisła przeprosiliśmy.Ze strony u-krainy ,ani słowa skruchy.Nie chcą słyszeć o żadnych mordach,ale za to buduja pomniki mordercą i nazywaja ich imieniem szkoły i ulice.A to że chcę mieszkać wśród swoich to jest chyba normalne .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 19. AA:) #187704 | 83.21.*.* 2 lut 2011 23:00

  Do AK i Młody-ideowy. Dwaj historycy wszechczasów, ktorzy swoją teorię budują na ideologii nacjonalizmu poprzez wszechogarniającą fobię nienawiści aż po skrajną postać szowinizmu. W związku z tym odsyłam ponownie do lektury Jana Grossa (do nabycia w każdej księgarni),celem zgłębienia wiedzy i uzupełnienia swoich braków z zakresu historii. Zło pozostanie złem i nie ma takiej miary, którą można je zmierzyć, dlatego warto nieraz uderzyć się w pierś i przyznać do błędów trudnej przeszłości. Wszystko w tym temacie!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 20. Młody-Ideowy #187420 | 213.184.*.* 2 lut 2011 19:18

  do AK: Nareszcie ktoś kto zna historie i myśli racjonalnie. Walka o prawdę jest bardzo trudna.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 21. AK #187260 | 83.25.*.* 2 lut 2011 17:20

  Że niby Polacy mordowali Żydów.Ok, ale i tak nie byli w tym tak dobrzy jak u-kraińskie oddziały SS,które to mają teraz nawet swoje ulice i pomniki.Historia już nie raz pokazała co może się stać gdzie żyją razem różne nacje.Dla tego chcę żyć tu wśród swoich ,a u-kraińcy mają przecież jużswoje niby państwo(tak mężnie przecież o nie walczyli wbijając dzieci na sztachety i przeżynając kobiety piłą)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 22. AA:) #186671 | 95.49.*.* 2 lut 2011 09:57

  Tak czy inaczej zawsze możesz zmienić kraj i wówczas za sąsiadów będziesz miał polaków. Jeśli mówisz o historii, jest ona wciąż żywa, ciągle żyją świadkowie, którzy znają i pamiętają drugą stronę medalu. Nim popuścisz wodze swej nienawiści do sąsiadów, czy też jakiejkolwiek mniejszości narodowej, najpierw poczytaj lekturę Jana Grossa (kistoryk i pisarz polski). Tam to jest dopiero kopalnia wiedzy na temat wybranego narodu polskiego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 23. AK #186514 | 83.25.*.* 2 lut 2011 07:32

  Tak czy inaczej wolałbym mieć za sąsiadów Polak ów zamiast u-krainców .Ukraincy pokazali już na co ich stać na Wołyniu,Podolu,Polesiu .Potrafią tylko się żalić Na wielki głód i na akcję wisła!(którą to z resztą potrafią porównywać do rzeżi Polaków na wołyniu !!!!)A o tym co się teraz wyprawia w tym ich niby panstwie to już nie wspomne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 24. AA:) #186256 | 83.21.*.* 1 lut 2011 21:33

  A jak sądzisz, mniejszośc narodowa w Polsce a w tym także i ukraińska odprowadza tak samo jak i ty podatki do budżetu państwa, stąd ma takie same prawa w demokratycznym kraju jak i cała reszta. A o tym z jakiego budżetu i jak utrzymywane są szkoły na Ukraininie odsyłam cię do lektury ( w samym Lwowie jest co najmniej 5 szkół z wykładowym j. polskim ). Chyba nie dokładasz do polskich szkół na Ukrainie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 25. AK #186201 | 83.23.*.* 1 lut 2011 21:04

  Chodzi mi o takie np.Bartoszyce.Walimy kase z własnej kieszeni na u-krainskie szkoly,A na u-krainie polskie szkoły nie mają nic od u-kraińskich władz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 26. AA:) #185748 | 95.49.*.* 1 lut 2011 15:04

  A kto ci zabrania wyboru szkół w Polsce, możesz przebierać jak w ulęgałkach!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 27. AK #185375 | 83.11.*.* 1 lut 2011 09:56

  Chcę żeby moje dzieci miały wybór w polskich szkołach,i miały nad sobą rządy Polaków.Mniejszość ma być mniejszością!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 28. obserwatorka #185151 | 80.50.*.* 31 sty 2011 23:16

  ludzie...rozpisujecie się o panu M.Syczu.A czy nie zauważyliście,że ten post zamieszczony jest dla studniówkowiczów i o studniówkowiczach?Pomyliliście chyba fora...to była ich impreza,ich dzień..a nie pana M.Sycza.To oni powinni być tematem nr 1 .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 29. Młody-Ideowy #183054 | 83.9.*.* 29 sty 2011 12:32

  Nie nie jestem synem pielęgniarki z Olsztyna. Skąd ten pomysł? Po prostu nie toleruje cwaniactwa, nacjonalizmu i obłudy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 30. polak #182864 | 83.9.*.* 29 sty 2011 08:37

  A "Młody-Ideowy 213.184.*.* to nie synalek z olsztyna pewnej pielegniarki ze szpitala ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 31. Uli #182726 | 91.94.*.* 28 sty 2011 22:02

  Ludzie a co to ma wspólnego z Syczem? że jest na zdjęciach ? Widać tylko że od tego posłowania, to poprawiło się jedynie jego żonei- niedługo nie zmieści się w kadrze. Olejnik co to wyszywankę włoży i myśli że hura Ukrainiec i patriota a na co dzień chłop bez kręgosłupa, posłuszny Syczowi. Czy ta pani na kolejnym zdjęciu po Olejniku, co niestety na naszym osiedlu sprzedawała towary , nie pwoiem jakie. Ludzie a głosujcie se na kogo chcecie, ale dla dobra Syczowej to już nie na jej męża. Następnym razem naprwdę może sie nie zmieścic

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 32. AK #182658 | 83.23.*.* 28 sty 2011 20:54

  Boże dziękuje Ci że nie jestem u-kraincem!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 33. anon #181940 | 212.244.*.* 28 sty 2011 10:42

  Nowe forum miasta Górowo Iławeckie http://forum.gorowo.pl serdecznie zapraszamy :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 34. :) #181819 | 95.49.*.* 28 sty 2011 08:49

  Również głosowałam w poprzednich wyborach na M.Sycza i zagłosuję ponownie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 35. ja #181791 | 81.190.*.* 28 sty 2011 08:10

  Głosowałem w poprzednich wyborach na PO i p. Sycza i nie widzę żadnych racjonalnych argumentów, żeby tego nie zrobić po raz drugi. Dla inteligencji nie ma żadnej sensownej alternatywy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 36. Młody-Ideowy #181653 | 213.184.*.* 27 sty 2011 22:47

  Do:do poprzednika: Rodziców się nie wybiera to prawda ale ja bym nawet swojego ojca nie pochwalał za aktywna działalność w bandzie morderców i zwyrodnialców jaką była UPA, a pan Sycz to niestety robi, wręcz gloryfikuje. I na niego glosują ludzie to jest nieporozumienie albo jakaś zbiorowa głupota.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 37. cenzura działa #181618 | 77.112.*.* 27 sty 2011 22:21

  oj usuwają komentarze bardziej nieprzychylne dla posła, że po retuszu to i jeszcze wygląda itp. TW IGOREK CZUWA:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 38. do poprzednika #181508 | 83.25.*.* 27 sty 2011 20:45

  Ciekawe kim był twój ojciec. Ale pewne,ze mial syna chorego i żle wychowanego człowieka, który nie rozumie otaczającej go rzeczywistości.To jest tragedia być rodzicem takiego kogoś.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 39. Młody-Ideowy #180024 | 213.184.*.* 26 sty 2011 16:01

  Żaden Polak(i rozsądny Ukrainiec) nie powinien glosować na Sycza. Człowiek wypowiadający się z dumą o swoim ojcu, skazanym przez polski sąd na kare śmierci (niestety nie wykonaną) za działalność w UPA, jest posłem na Sejm RP! TO jest skandal i hańba!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 40. Robert #179348 | 81.190.*.* 25 sty 2011 23:51

  Ja akurat w poprzednich wyborach nie głosowałem ale teraz zagłosuje na p. Mirona Sycza

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 41. zibi #179177 | 87.96.*.* 25 sty 2011 21:08

  Dziewczyny nawet nawet. Ale co tam robi ta pani z 6 zdjęcia? Kiedyś widziałem ją często na ruskiej granicy ?!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 42. Iwan #179159 | 83.9.*.* 25 sty 2011 21:02

  "NIe głosowałeś, bo pewnie nawet krzyżka w kratce nie potrafisz postawić." W tej kratce przy Złym nie potrafię, bo później nie mógłbym spojrzeć w lustro. Ja nie sprzedaję duszy, ani sumienia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 43. ja #179147 | 79.184.*.* 25 sty 2011 20:53

  NIe głosowałeś, bo pewnie nawet krzyżka w kratce nie potrafisz postawić.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 44. to co #179037 | 83.11.*.* 25 sty 2011 19:25

  Panie Mironie, ma Pan ogromne zasługi w tworzeniu dobrych rzeczy i jedności między ludżmi. Komu to przeszkadza? Rzyczę dalszych sukcesów i wytrwałości.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 45. :-( #178890 | 83.13.*.* 25 sty 2011 16:46

  A kogo to wali?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 46. Iwan #178731 | 83.9.*.* 25 sty 2011 14:26

  Nie głosowałam i nigdy nie zagłosuję na Sycza!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 47. michał #178473 | 212.160.*.* 25 sty 2011 09:57

  Głosowałem i będe głosował na posła Sycza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 48. Młody-Ideowy #178385 | 213.184.*.* 25 sty 2011 08:17

  Widzę "honorowego"dyrektora szkoły i się zastanawiam jak komuś takiemu można nadać tytuł"honorowy". W tej szkole króluje obłuda i nacjonalizm. HAŃBA!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 49. asafat #178287 | 81.190.*.* 24 sty 2011 23:07

  SUPER. Pozdrowienia dla pana posła Sycza:-)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 50. ahafia #178076 | 83.28.*.* 24 sty 2011 20:22

  Iz zazdristiu dywlusja na harnYch diwczat ta prystijnych chlopciw, a wyszywani soroczky dodajut dostojnosti. TAK TRYMAJTE CHŁOPCI I DIWCZATA - CE NAJKRASZCZYJ LICEJ, JAKOHO NE ZABUWAJETSIA! Uspichiw wam i waszym wczytelam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 51. olga #177611 | 83.9.*.* 24 sty 2011 13:00

  Ale zczarniał...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 52. elf #177498 | 212.160.*.* 24 sty 2011 10:55

  Fajnie było:-) Bedzie żal wyjeżdżać z Górowa w szeroki świat.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 53. uczennica #177414 | 91.94.*.* 24 sty 2011 09:02

  Pan Tchórz umieszcza zdjęcia swoich znajomych. A gdzie są nasi wychowawcy? To oni powinni być na zdjęciach na pierwszym planie. To dzięki nim ta zabawa! A nie dzięki posłowi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 54. ... #177300 | 83.9.*.* 23 sty 2011 22:30

  Piękne te Wasze ''soroczki".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 55. axer #177270 | 81.190.*.* 23 sty 2011 21:34

  fajne macie wyszywanki

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 56. Wernyhora #177203 | 174.142.*.* 23 sty 2011 19:48

  Czy ta młodzież zdaje sobie sprawę, że ich obawy przed maturą z matematyki zostały perfidnie wykorzystane do zaszczucia człowieka - jednej z nauczycielek. Uważajcie, z kim tańczycie! Może to jest taniec z wilkami?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 57. ст #177115 | 81.190.*.* 23 sty 2011 17:48

  Три чудовi рокі. Привітання для вчителів

  ! - + odpowiedz na ten komentarz