Dzisiaj jest sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kozacy rozśmieszyli prezesa Kaczyńskiego

2016-01-16 22:09:51 (ost. akt: 2016-01-17 13:37:52)
Obraz Ilji Riepina "Kozacy piszą list do sułtana"

Obraz Ilji Riepina "Kozacy piszą list do sułtana"

Filmik z rozbawionym Jarosławem Kaczyńskim zrobił prawdziwą furorę w sieci. Nikt jednak nie wiedział, co tak rozśmieszyło prezesa PiS. Teraz już wiadomo: to list zaporoskich kozaków do sułtana tureckiego.

List powstał w 1676 roku i był odpowiedzią na pismo, jakie wysłał do kozaków sułtan Mehmed IV. - Nakazuję Wam, zaporoskim Kozakom, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu - takie było jedyne żądanie sułtana. W odpowiedzi kozacy napisali poniższy list:

Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!
Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z Ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić.

Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz Ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z Tobą ziemią i wodą, (...). Kucharzu Ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku (...)

Ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie (..).

O tak Ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz Ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami”

Iwan Sirko (ukr. Іван Сірко) żył w latach 1610-1680. Kilkakrotnie wybierany atamanem koszowym. Był zwolennikiem kozackiej autonomii. W ostatnich latach życia był zdecydowanym przeciwnikiem Moskwy. Próbował zawiązać sojusz z Rzeczpospolitą a nawet z Turcją

Kilkaset lat później ukraińscy kozacy napisali list do Putina

„Ukraińscy kozacy do kremlowskiego chana, herszta i szatana"

Jak nasi przodkowie pisali do sułtana, tak my – kozacy, i cały naród Rusi-Ukrainy – piszemy do ciebie i na wszystkie twoje żądania odpowiadamy: tyś szakal kremlowski, a twój świat szatański!

Jaki z ciebie starszy brat? Meriański potomek, spadkobierca ordy. Nie pójdziemy pod twoje brudne jarzmo, a twoich pogróżek się nie boimy!

Tyś dla Czeczenii ludojad, dla Gruzji dusiciel, pirat Azowa, dla Białej Rusi czyrak, światowy energodławiciel, jądrowy dzikus. Niech cię czart porwie. Wsadź sobie swoje rury i swój gaz… i pocałuj nas gdzieś!

Nikczemniku, Oto jak ci odpowiedzieli Ukraińcy Roku Pańskiego 2013, X.14

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 123 #1909240 | 83.12.*.* 18 sty 2016 11:49

    uwielbiam GO :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz