Dzisiaj jest środa, 20 października 2021. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Swiat Weczir w Bartoszycach

2011-01-11 09:26:49 (ost. akt: 2011-01-11 09:27:12)
Swiat Weczir w Bartoszycach

Z radością bożonarodzeniową kolędowali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście licznie zgromadzeni w sali sportowej Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach.

Uroczystość, która odbyła się w przeddzień Swiat Weczora (we Wschodnim Kościele nazwa Wigilii) w szkole wprowadziła wszystkich obecnych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, które według kalendarza juliańskiego rozpoczynają się 7 stycznia i trwają 3 dni.

Zespół „Dar Lubowi” przygotował tradycyjne przedstawienie o narodzinach Chrystusa zwane wertepem. Uczniowie pięknie kolędowali, pomagali im goście. Cała sala rozbrzmiewała w radosnym śpiewie Boh sia rażdaje, Wo Wyflejemi nyni nowyna, Nebo i Zemla nyni torżestwujut.

Wszyscy obecni dzielili się prosforą, składając sobie wzajemnie życzenia. Moment ten był dla wszystkich wzruszający, a szczególnie dla najstarszych uczniów, którzy są świadomi, iż w takim gronie – w szkolnej wielkiej rodzinie - spotykają się po raz ostatni.

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich czasem refleksji, miłości oraz wspomnień w gronie najbliższych, zaś bożonarodzeniowa radość towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.

Хай народжене Дитятко в вертепі на сіні
Принесе мир і радість всій вашій родині.
А Матір Божа, Матір єдина,
Випросить ласки у свого Сина.
Хай Господь Вас охороняє!
Христос ся рождає!
Życzą uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz dyrektor
ZSzUJN w Bartoszycach
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ: Dziękujemy za informację! Czekamy na Wasze wiadomości . Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu ukraincy.wm.pl. lub poczty e-mail: i.hrywna@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB