Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Ukraiński teatr w Olsztynie

2015-10-29 13:47:22 (ost. akt: 2015-10-29 13:58:59)
Ukraiński teatr w Olsztynie

Ogólnopolskie Dni Teatru rozpoczynały się w Teatrze S. Jaracza dwadzieścia lat temu. Odbywały się co dwa lata, więc 14 i 15 listopada 2015 roku odbędą się po raz dziesiąty. W programie tegorocznych dni ukraińska klasyka w wykonaniu najlepszego ukraińskiego teatru – Lwowskiego Narodowego Akademicznego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej, który dwadzieścia lat temu dał początek Dnim Teatru.

X Ogólnopolskie Dni Teatru Ukraińskiego z udziałem teatru dramatycznego im Marii Zańkowieckiej ze Lwowa odbędą się 14-15 listopada 2015 roku w olsztyńskim teatrze im. Staefana Jaracza.

Bilety można kupić w kołach ZUwP oraz przed spektaklami w kasie teatru S. Jaracza


PROGRAM

Sobota, 14. XI, 16.00: Spektakl „NAZAR STODOLA” /»НАЗАР СТОДОЛЯ»/ Tarasa Szewczenki.
Główny bohater dramatu Choma Kyczatyj usiłuje wydać córkę zamąż za bogatego pułkownika. Łamie tym dawną przysięgę daną Nazarowi Stodoli o oddaniu córki Hali właśnie jemu…Historia miłości w czasach upadku wielkich ideałów. Rzecz dzieje się w latach 70-80-tych XVII wieku, a więc w czasach początku upadku ukraińskiego Kozactwa. W spektaklu poszukuje się odpowiedzi na odwieczne pytania: Czy możliwe jest zwycięstwo dobra nad złem? Czy wierzymy w wyrażanie skruchy? Czy dajemy sobie prawo do popełniania błędów.
Reżyseria: ludowy artysta Ukrainy Fedir Stryhun /Федір Стригун/. Trwa 2 h 55 min.
--
Niedziela, 15. XI, 12.00: Spektakl „KATERYNA” / «КАТЕРИНА»/ - T. Szewczenko. Prezentacja osobliwego poematu najwybitnieszego poety ukraińskiego T. Szewczenki. Wzruszająca bogata w symbolikę opowieść o dziewczynie , która dokonała fatalnego wyboru, o winie i karze za złe uczynki i wynikające z tego ciężkie doświadczenia jako pokuta… Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy za swoje wybory odpowiadamy tylko przed sobą czy również przed ludźmi?
Reżyseria – Bohdan Rewkewycz /Богдан Ревкевич/.Trwa 1h 40 min. – scena kameralna;
--
Niedziela, 15. XI, 17.00: Spektakl „SWATANIE NA HONCZARÓWCE”/ «СВАТАННЯ НА ГОНЧАРІВЦІ» /”SWATANIE NA HONCZARÓWCE”- Hryhorij Kwitka Osnowianenko.
Może być piękna dziewczyna, a posagu nie ma. Może być niezbyt urodziwa ale z pełnymi skrzyniami… Jednym słowem urodziwe dziewczęta, ogniste tańce ukraińskie i piękne pieśni. „Swatanie na Honczarówce” – to wir ukraińskich emocji i uczuć, tradycji i ukraińska historia. Reżyseria – Fedir Stryhun /Федір Стригун/. Trwa 3 h.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB