Dzisiaj jest wtorek, 31 stycznia 2023. Imieniny Joanny, Ksawerego, Luizy

Dzień Edukacji z medalami w ukraińskiej szkole w Bartoszycach

2015-10-23 08:11:13 (ost. akt: 2015-10-23 12:05:40)
Dzień Edukacji z medalami w ukraińskiej szkole w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

14 października – to wyjątkowy dzień w każdej szkole. Uczniowie, szczególnie grzeczni, uroczyście witają pracowników oświaty. Tak było też w szkole ukraińskiej w Bartoszycach.

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach samorząd szkolny wraz z uczniami klasy drugiej i zespołem „Wodohraj” przygotowali wiele atrakcji: program artystyczny na poważnie, a potem ciekawe zabawy z udziałem uczniów i nauczycieli.

Wiele radości sprawił konkurs, podczas którego 2-osobowe zespoły nauczycieli wykonywały śmieszne krawaty, muchy i korale z bibuły, a później prezentowały je. Na zakończenie uroczystości drugoklasiści podarowali wszystkim obecnym pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane piękne kwiaty.

W tym wyjątkowym dniu dyrektor szkoły nagrodziła za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz wysoki profesjonalizm w pracy z uczniami następujących nauczycieli: Danutę Rohun, Urszulę Mielnik, Danutę Głuszko, Mirosławę Paluszek, Annę Dąbrowną oraz Patryka Watemborskiego, a także pracowników szkoły za długoletnią i wzorową pracę: Marię Harhaj i Marię Iżycką.

Ponadto nauczycielka Natalia Shelest za wieloletnią działalność związaną z pielęgnowaniem ukraińskich tradycji i kultury otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Bartoszyce.

Ten rok szkolny jest dla nas szczególnie istotny, gdyż szkoła obchodzi swoje 25-lecie istnienia. Cała społeczność szkolna może być dumna z wielu sukcesów na niwie dydaktyczno-wychowawczej, realizacji wielu projektów międzynarodowych oraz edukacyjnych, wysokich osiągnięć z egzaminów gimnazjalnych, artystycznej działalności pozalekcyjnej.

Uwieńczeniem pracy szkoły jest odznaczenie nauczycielki języka polskiego Danuty Rohun oraz nauczycielki języka ukraińskiego i muzyki Natalii Shelest medalem Komisji Edukacji Narodowej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Natomiast z inicjatywy Zarządu Głównego Związku Ukraińców w Polsce dyrektor szkoły Lubomira Tchórz również została odznaczona medalem KEN za aktywną działalność na rzecz rozwoju oświaty w wielokulturowym regionie Warmii i Mazur.

Medal został wręczony podczas Międzynarodowej Konferencji dla nauczycieli języka ukraińskiego, dyrektorów szkół i działaczy oświatowych w Przemyślu.

Wszystkim nagrodzonym składamy wielkie gratulacje, a szkole życzymy dalszych sukcesów.
Roksana Tchórz
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki