Dzisiaj jest piątek, 2 grudnia 2022. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Dar Lubowi w Górowie Iławeckim

2010-11-29 07:34:06 (ost. akt: 2010-11-28 22:53:26)
Dar Lubowi w Górowie Iławeckim

Grupa ‘Dar Lubowi” pod kierownictwem s. Franciszki Oresty Sałamaszek SNMP z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach wzięła udział w XI Archidiecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej Cerkwi Greckokatolickiej w Górowie Iławeckim.

Uczniowie z Bartoszyc zaprezentowali muzyczno-słowny montaż pod nazwą „Wy dajcie im jeść”. Po obejrzeniu programu artystycznego w wielu sercach zrodziła się refleksja, czy modląc się o chleb powszedni, zdaję sobie sprawę z tego, jak często go nie szanuję lub marnuję? Czy równie często posilam się Chlebem Żywym w Eucharystii?

Dzięki cudowi rozmnożenia ten sam Bóg przychodzi do serc naszych braci. Ucałuj podniesioną kromkę – dla wielu ludzi byłaby okruchem przetrwania. Pamiętaj, gdy dasz biednemu lub głodnemu chleb – stanie się cud. Pan dokona rozmnożenia. Nie pytaj, jak się to stanie. Zaufaj Bogu.

Dzieci bardzo cieszyły się, że mogą wystąpić na górowskiej scenie wraz z licznie przybyłymi dziećmi i młodzieżą z województwa warmińsko-mazurskiego, a także z dziećmi z Warszawy. Miłym zaskoczeniem dla każdego uczestnika były nagrody, które otrzymały od organizatorów po zakończeniu przeglądu.

Na pamiątkę pełnego wrażeń spotkania w Górowie Iławeckim grupa „Dar lubowi” miała zaszczyt sfotografować się z dostojnym gościem Jego Ekscelencją ks. Abp Janem Martyniakiem, Metropolitą Greckokatolickiej Cerkwi w Polsce

s. Franciszka Oresta Sałamaszek SNMP

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ: Dziękujemy za informację! Czekamy także na Wasze wiadomości . Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu ukraincy.wm.pl. lub poczty e-mail: i.hrywna@gazetaolsztynska.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #199675 | 95.51.*.* 14 lut 2011 06:15

    piękne zdjęcia gdyby młodzież wiedziała że to jedno z narzędzi polityki ich dobrodziejów

    ! - + odpowiedz na ten komentarz