Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Wielki Głód na Ukrainie

2010-11-16 08:00:00 (ost. akt: 2015-11-28 11:35:34)
Wielki Głód na Ukrainie

To nie są zdjęcia z Auschwitz. Hitlerowcy tworzyli w Polsce obozy. Rosyjscy bolszewicy zrobili z Ukrainy jeden wielki obóz koncentracyjny.

W latach 1932-1933 rosyjscy komuniści doprowadzili na Ukrainie do sztucznego głodu. Nie wiadomo ilu ludzi wtedy zginęło. Szacunki wahają się od 3 do 6 milionów. Ofiary po II Wojnie Światowej "dopisano" hitlerowcom.

Więcej w Wikipedii


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wierny #908055 | 83.28.*.* 4 gru 2012 20:41

  Pomijanym faktem jest to, że po traktacie ryskim na ziemiach utraconych przez Rzeczpospolitą na tzw prowincji nadal mieszkało bardzo dużo polskiej ludności.Tereny te zdołało opuścić większość zamożnego ziemiaństwa i miejskiej inteligencji. Polityka sowietyzacji ludności polskiej dotyczyła około 1,2 mln (900tys mieszkało we wsiach) na Ukrainie i Białorusi. Wielki głód dotknął przede wszystkim Ukrainę Zadnieprzańską ale także i prawobrzeżną, gdzie w większości mieszkali Polacy. Liczba ofiar wśród ludności polskiej jest niemożliwa do ustalenia ale były wioski w których przeżyło zaledwie po kilka osób. Zdecydowaną większość ofiar wielkiego głodu stanowili oczywiście Ukraińcy. Pisząc to pragnę jedynie zwrócić uwagę na wspólnotę losów Ukraińców i Polaków, te same tragedie takie jak represje, deportacje, wynaradawianie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. regon #347144 | 89.68.*.* 10 sie 2011 23:31

  Wieli Głód to była wielka tragedia, ale dlaczego zawsze jak się pojawia "kwestia ukraińska" poplecznicy tego niedowartościowanego narodu muszę na prawo i lewo brzeczęc, że to tylko oni są na tym świecie pokrzywdzeni, tylko oni są najzdolniejsi, tylko oni wszędzie pierwsi byli i pierwsi cokolwiek na tym piedestale wymyślili, chodź tak naprawdę to nie jeden polski senior po setce pamięta jak się ten społeczny twór z chłopstwa wyłaniał, od samego początku plując nienawiścią w koło siebie. Jak widac z artykułu Auschwitz to drobnostka przy Wielkim Głodzie. A jak słyszę te megalomańskie 7, 8 czy nawet 10 milionów ofiar Głodu to momentalnie poziom dzisiejszego marnego dostępu do własnych dedukcji mi się przewija. Dwóch rzeczy z pewnością Ukraińcom nie da się odmówic: wszechobecnego fałszu i fantazji. Bo o poziomie na jakiejkolwiek płaszczyźnie to na dzień dzisiejszy nie ma co mówic. Nawet Rosjanie są o skok milowy przed tymi... "Ukraińcami". Może tych drugich nazwa zobowiązuje...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ość #130791 | 79.191.*.* 2 gru 2010 11:23

  Tak zrobili i o tym powinno się krzyczeć na cały Świat. Tylko jest jedna rzecz o której się nie mówi. Pomija się ją. Wtedy całą rewolucją rządzili tylko i wyłącznie Żydzi. NIE ROSJANIE !!! Im niech Ukraina "zawdzięcza" swój los. Do czasu napaści Niemiec na Żydobolszewię zginęło około 70 milionów ludzi spośród Narodów Słowiańskich. Rosjan, Ukraińców, Polaków, Białorusinów, Litwinów i td... A poza tym to wszystko było przygotowane przez ukryty Światowy Rząd. Żydo-Masonerię. W armii Hitlera 1/3 stanowili Żydzi. W jego najbliższym otoczeniu też. Zastanówcie się nad tym...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Żytomierz #109432 | 82.139.*.* 17 lis 2010 16:03

   Mój dziadek umarł wtedy z głodu a babcia i moja mama przeżyła dzięki jeżom ,których na różne sposoby przygotowywały i zjadały.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz