Dzisiaj jest sobota, 22 stycznia 2022. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ukraińska Kutia w Lelkowie

2015-02-11 22:59:30 (ost. akt: 2015-02-11 23:43:36)
Ukraińska Kutia w Lelkowie

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

Uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczęszczający na lekcje religii grecko-katolickiej oraz języka ukraińskiego wzięli udział w tradycyjnym świątecznym spotkaniu połączonym z występami i zabawą.

Uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczęszczający na lekcje religii grecko-katolickiej oraz języka ukraińskiego wzięli udział w tradycyjnym świątecznym spotkaniu połączonym z występami i zabawą. Uroczystość prowadzili uczniowie gimnazjum: Anna Horak i Piotr Krupa. Kutię tradycyjnie rozpoczęto modlitwą. Po czym wszystkich zaproszono na poczęstunek do świątecznie zastawionych stołów.

Na Kutię do Gminnego Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście: ks. dziekan Jan Łajkosz, Przewodniczący Gminnego Koła ZUwP pan Andrzej Orzechowski, dyrektor Zespołu Szkół w Lelkowie pani Iwona Chojecka, dyrektor SP w Zagajach pani Halina Stechnacz-Buśko, s. Magdalena, z Gminnego Centrum Kultury dyrektor pani Joanna Bujko i pani Dorota Wieczorek oraz rodzice, babcie, małe dzieci i absolwenci szkoły.

W części artystycznej spotkania wystąpili Kolędnicy (Wertepy) – uczniowie naszej szkoły. W okresie świątecznym siostra Julia z dwoma Wertepami odwiedzała domostwa ukraińskich rodzin oraz osoby zapraszające. Następnie na scenie kolędował zespół „Lelkiwski Wesełuszky”, którego kierownikiem jest pan Jan Sołoducha. Nasi artyści zaśpiewali wiązankę kolęd, a przygrywał im instruktor muzyczny pan Michał Semotiuk.

Po części artystycznej rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich konkursy i zabawy z nagrodami. Do udziału zaproszono również osoby dorosłe. Wśród konkursów powodzeniem cieszyły się: karaoke, gorące krzesła, kalambury, zajczyk, morze – brzeg, taniec na gazecie, taniec z balonami. Wszyscy fantastycznie się bawili, a w dodatku byli nagradzani.

Impreza ta jest okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do integracji i angażowania społeczności lokalnej. Spotkania są miłą rozrywką podczas ferii oraz sprawiają wiele radości uczestnikom i na długo pozostają w ich pamięci.

Przygotowania do Kutii trwały od dłuższego czasu. Siostra Julia Yasenytska wykonała scenografię, a nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali salę. Mamy zadbały o poczęstunek (przepyszne ciasta i smaczne potrawy wigilijne - kutia, pierogi z różnym nadzieniem, ryby, sałatki, owoce oraz świąteczne przysmaki).

Serdeczne podziękowania dla: Dyrekcji GCK, wszystkim uczestnikom za udział w Kutii, a szczególne dla osób, które włożyły ogromny wysiłek w przygotowanie imprezy, składają organizatorki-nauczycielki: siostra Julia Yasenytska, Irena Sołoducha, Anna Andrejuk-Klufas.

Irena Sołoducha

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB