Dzisiaj jest niedziela, 10 grudnia 2023. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dziękujemy Wam za to, że pamiętacie o swoich korzeniach

2014-11-10 15:03:52 (ost. akt: 2014-11-10 15:57:36)
Dziękujemy Wam za to, że pamiętacie o swoich korzeniach

— Dziękujemy za zaproszenie, za spotkanie wśród rodaków, którzy pielęgnują nasze ukraińskie tradycje, nie pozwalają dzieciom zapomnieć o tym, skąd pochodzą — mówiła Łarysa Żytnyk podczas imprezy "Kultura Ukraińska z Daleka i z Bliska".

Łarysa Żytnyk to przewodnicząca Ziomkostwa Ukraińców działającego w Sillmae w Estonii. Z Estonii do Węgorzewa w ramach tegorocznej "Kultury Ukraińskiej…" (8 listopada) przybyli przedstawiciele kilku ukraińskich organizacji. Wystawa dokumentująca działalność ziomkostw i prezentująca piękne wyroby rękodzielnicze wzbogaciła wydarzenie, ale na ekspozycji się nie skończyło. Artyści z Estonii wystąpili także w części koncertowej.

Wśród gości Stowarzyszenia "Czeremosz" (organizator "Kultury Ukraińskiej…") znaleźli się też mieszkańcy partnerskiego Jaworowa — zespół "Krajnia Chata". Na scenie nie zabrakło także węgorzewskiego Zespołu Tańca Ludowego "Czeremosz", grupy wokalnej "Spohad" ("Wspomnienie") i debiutantów (w tym składzie): Ihor Huła, Jerzy Karkut i Roman Barniak. (as)

Zobacz Koncert Galowy 11 listopada:

Zespół Tańca Ludowego "Czeremosz" — w polskim tańcu — wystąpi podczas obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada.
Koncert Galowy w Węgorzewskim Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 17.00. Zespół zatańczy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej WCK, Small Bandu. Jednocześnie zaśpiewa chór Moderato. Będzie uroczyście, patriotycznie i bardzo widowiskowo — warto być, warto usłyszeć i zobaczyć. Polecamy!Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB