Dzisiaj jest piątek, 2 grudnia 2022. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Piąty przegląd pieśni ukraińskiej „Rodzinne Śpiewanie”

2010-09-27 10:21:50 (ost. akt: 2011-03-15 23:22:23)
Piąty przegląd pieśni ukraińskiej „Rodzinne Śpiewanie”

Autor zdjęcia: Marta Bohdanowicz

Podczas piątego już przeglądu pieśni ukraińskiej na scenie sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury wyśpiewano Grand-Prix Burmistrza Morąga. Wykonawcy przyjechali z: Pasłęka, Korsz, Małdyt, Kwidzyna, Olsztyna, Dzierzgonia, Bolit i Asun. Symboliczną statuetkę otrzymała trzypokoleniowa rodzina Łesyk z Pasłęka.

W niedzielę, 26 września odbył się cykliczny przegląd pieśni ukraińskiej. Ta impreza wokalna już od pięciu lat gromadzi przedstawicieli mniejszości ukraińskiej i rodziny mieszane na wspólnych występach.

— Nasze „Rodzinne Śpiewanie” to jedna z niedziel w roku pełna przeżyć duchowych — przyznaje Kazimierz Łesyk, przedstawiciel zwycięskiej rodziny. — Czekaliśmy na ten dzień przez cały rok.

— Celem przeglądu jest umożliwienie poznania kultury ukraińskiej, a także integracja wszystkich rodzin, nie tylko ukraińskich — przyznaje Anna Hentosz, przewodnicząca morąskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, organizator imprezy.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fash #63715 | 95.50.*.* 28 wrz 2010 09:21

    Pan przewodniczący RM w jasnym garniturze wygląda jakby wpadł na imprezę przypadkiem z garden party w willi nad Morzem Śródziemnym

    ! - + odpowiedz na ten komentarz