Dzisiaj jest niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Recytowali Tuwima po ukraińsku

2011-12-11 10:08:30 (ost. akt: 2011-12-11 10:11:17)
Recytowali Tuwima po ukraińsku

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

W piątek 9 grudnia świetlica internatu przy Zespole Szkół z Ukraińskim językiem nauczania w Górowie Ił. na kilka godzin zamieniła się w scenę, na której prezentowali swoje dramatyczne umiejętności uczniowie szkół podstawowych uczący się języka ukraińskiego w szkolnych punktach nauczania.

W siedemnastej już edycji Powiatowego Konkursu Poezji Ukraińskiej wzięło udział około pięćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych z Kandyt, Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławeckiego oraz szkoły ukraińskiej z Bartoszyc. W imieniu organizatorów dzieci oraz ich nauczycieli powitali dyrektor SP im. Ł. Ukrainki w Bartoszycach Lubomira Tchórz oraz dyrektor ZSzUJN w Górowie Ił. Mirosław Olejnik. Życzyli dzieciom udanych występów, dobrej oceny od komisji oraz obiecali upominki dla wszystkich uczestników konkursowych zmagań.

Komisja oceniała w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 – II, kl. III – IV oraz kl. V – VI. Najlepsi deklamatorzy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami oraz upominkami. Nagrodę dyrektora ZSzUJN otrzymała Joanna Pich z SP 2 Górowo Ił. Wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie zostali poczęstowani czekoladkami, a potem obiadem na szkolnej stołówce.

Specjalnym gościem Konkursu był poseł Miron Sycz, który szczególnie zachęcał dzieci do poznawania poezji jako źródła głębszych doznań, dzięki czemu człowiek jest bardziej otwarty na otaczający świat.

Warto zaznaczyć, że w prezentowanym w konkursie repertuarze znalazły się nie tylko wiersze ukraińskich poetów. Uczniowie deklamowali także poezję Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Maksyma Tanka oraz innych w doskonałych tłumaczeniach na język ukraiński.

Bohdan Tchórz

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polonista #478299 | 89.228.*.* 14 gru 2011 23:00

    czytanie ze zrozumieniem nie boli. Przecież stoi jak byk: Recytowali Tuwima po ukraińsku. I ostatni akapit tekstu: Warto zaznaczyć, że w prezentowanym w konkursie repertuarze znalazły się nie tylko wiersze ukraińskich poetów. Uczniowie deklamowali także poezję Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Maksyma Tanka oraz innych w doskonałych tłumaczeniach na język ukraiński.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Doctorek #477959 | 77.114.*.* 14 gru 2011 18:53

    "Konkurs poezji ukraińskiej" i recytowali Tuwima?!? Jeszcze ktoś pomyśli że Tuwim był ukraińskim poetą - poprawcie to! xD

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz