Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Przygraniczne Asuny na stulecie niepodległości Ukrainy

2018-08-24 09:57:45 (ost. akt: 2018-08-24 09:59:06)
Przygraniczne Asuny na stulecie niepodległości  Ukrainy

Niewielka wieś Asuny w gm. Barciany, leżąca przy granicy z Rosją, po raz dziewiętnasty z rzędu zaprasza w sobotę 25 sierpnia na Festyn Ludowy, który odbędzie się przy miejscowym Ośrodku Kultury Ukraińskiej. Organizatorzy zapowiadają wyjątkową oprawę święta.

Będzie ono poświęcone 100-leciu ogłoszenia niepodległości Ukrainy, a następnie jej zjednoczeniu. Jednak o niepodległość Ukraińcy musieli walczyć cały czas ponoszą ogromne ofiary. 1 grudnia 1991 roku w ogólnoukraińskim referendum, w którym udział wzięło niemal 85 procent dorosłych obywateli za niepodległością opowiedziało się ponad 90 % głosujących, w tym w regionach objętych dzisiaj wojną około 89%.

Uroczysty koncert z okazji stulecia ogłoszenia niepodległości Ukrainy i Dnia Niepodległości, który obchodzony jest nad Dnieprem i przez miliony Ukraińców na całym świecie, rozpocznie się o godzinie 18.00. Udział w nim wezmą m.in. grupa wokalno-instrumentalna „Dawnia Kazka” z Łucka i młodzieżowy zespół muzyczno-wokalny „Muzycznyj suwenir” z Charkowa… Artyści przedstawią programy poświęcone bohaterom walk o niepodległą Ukrainę , w tym i obecnym walczącym na wschodzie i północy Ukrainy z moskiewskim najeźdźcą.

Po koncercie przewidziana jest zabawa ludowa. Wstęp wolny.

sm
Tagi: Asuny