Dzisiaj jest sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Stuk, stuk. Tam wciąż biją dzwony...

2018-03-11 17:18:41 (ost. akt: 2018-03-11 18:46:52)
Stuk, stuk. Tam wciąż biją dzwony...

Stuk, stuk. Tam wciąż biją dzwony...to ogólnopolski projekt, polegający na nagraniu wideoklipu do utworu „Stuk, stuk.”, który mówi o tęsknocie, sumieniu i odpowiedzialności za pamięć o naszych korzeniach.

Każdy człowiek, bez względu na to, gdzie mieszka, ma prawo do własnej tożsamości i pielęgnowania swojej kultury, przy jednoczesnym poszanowaniu innych. Naszą misją jest pokazanie, że dzisiejsze pokolenia Polaków, Łemków i Ukraińców chcą i potrafią współpracować w zgodzie i zdrowych relacjach, ze wzajemną tolerancją i akceptacją.

W projekcie o nazwie „Stuk, stuk. Tam wciąż biją dzwony...” wezmą udział Polacy, Łemkowie i Ukraińcy, którzy promują swoją kulturę poprzez muzykę, teatr, taniec, film oraz literaturę. Artyści wspólnie nagrają wideoklip, który ma przypominać ludziom rozsianym po całym świecie o tym, że bez względu na narodowość, warto pamiętać o tym kim się jest oraz dbać o swoją kulturę i tradycję. Jako miejsce nagrań wybraliśmy wieś w południowej Polsce, która na skutek przesiedleń ludności w ramach Akcji Wisła (1947), przestała istnieć.

Każdy z nas może wesprzeć artystów: w realizacji tego projektu wpłacając pieniądze za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

Tagi: stuk puk