Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kalendarz BLAHOWISTA 2018

2018-02-27 18:29:44 (ost. akt: 2018-02-27 18:35:19)
Kalendarz BLAHOWISTA 2018

Autor zdjęcia: BT

Kolejna, już dwudziesta szósta, edycja almanachu „Kalendarz BLAHOWISTA” (2018), wydawanego przez Ukraiński Kościół Greckokatolicki w Polsce (redakcja znajduje się w Górowie Iławeckim), została przyjęta miłymi słowami ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W liście skierowanym do Premiera wolontariusze, redagujący wydanie nieprzerwanie od ponad ćwierćwiecza, napisali: „Zarówno nasze czasopismo [Błahowist}, jak i almanach pojawiły się w domach naszych wiernych po zmianach ustrojowych w 1989 r. i pojawiają się bez przerw do dnia dzisiejszego. Wydawane są społecznie dzięki zaangażowaniu wielu nieobojętnych ludzi. W swoich wydawnictwach piszemy głównie na tematy religijne (teologiczne) i podajemy informacje z życia naszego Kościoła w kraju, Ukrainie i diasporze. Nie są nam też obce tematy kulturalne, literackie, historyczne czy krajoznawcze. Pojawiają się także na stronach naszych wydawnictw zagadnienie dotyczące wspólnej, polsko-ukraińskiej przeszłości oraz aktualnie rozwijającej się współpracy”.

Odpowiadając, Premier między innymi zaznaczył: „Kolejna edycja tego ciekawego almanachu przynosi interesujące informacje o wielowiekowej tradycji jak i o codziennym życiu Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje artykuł o wyzwaniach dla tego Kościoła związanych z migracją mieszkańców Ukrainy do Polski oraz problemem zachowania tożsamości narodowej i religijnej Ukraińców przybywających do naszego kraju. Będę zobowiązany za przyjęcie najlepszych życzeń sukcesów w wydawaniu kolejnych cennych publikacji służących Kościołowi Greckokatolickiemu w Polsce i ubogacających dziedzictwo kulturalne Rzeczypospolitej”.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Tagi: kalendarz