Dzisiaj jest sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Już można zamówić monografię Liceum Pedagogicznego nr 2 w Bartoszycach

2017-08-16 17:42:02 (ost. akt: 2017-08-17 22:53:50)
Już można zamówić monografię Liceum Pedagogicznego nr 2  w Bartoszycach

Autor zdjęcia: arch.

Dobiegły końca prace nad monografią Liceum Pedagogicznego nr 2 w Bartoszycach. Materiały znajdują się w wydawnictwie i orientacyjnie ujrzą światło dzienne we wrześniu 2017 roku. Obecnie zbieramy zamówienia na zakup książki z DVD, by ustalić nakład.

Publikacja składa się z trzech części: obszerna książka (ok. 900 stron), DVD (ok. 3000 fotografii) i broszura sponsorów. Opracowanie poświęcone jest jedynej tego typu utrakwistycznej szkole w powojennej Polsce (1955-1970) i dlatego książka ukaże się w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.

Uważamy, że książka zainteresuje nie tylko pracowników i absolwentów klas ukraińskich i polskich LP nr 2 (LP), ale też profesorów oraz absolwentów LP nr 1 (zdjęcia i biografie wspólnych nauczycieli). Z pewnością znajdzie w niej coś interesującego dla siebie każdy, kto w jakikolwiek sposób zetknął się z bartoszyckimi liceami w Ośrodku Szkolnym lub był albo nadal jest związany z Bartoszycami.

W książce oprócz interesujących tekstów autorstwa absolwentów klas ukraińskich i polskich, nauczycieli oraz sympatyków szkoły, znajdują się liczne zdjęcia o dużej wartości archiwalnej (personalne przy każdej biografii profesora i absolwenta oraz zbiorowe). Tekst jest starannie udokumentowany materiałami źródłowymi.

Lektura książki i oglądanie zdjęć umieszczonych na DVD, to czynności lekkie, przyjemne i pożyteczne. Osiągnięto to dzięki barwnej charakterystyce osób, żywej narracji zdarzeń i pomysłowej prezentacji zdjęć. Całość utrzymana jest w pogodnym i optymistycznym tonie.

Cena egzemplarza, która wynosi 60 złotych, jest najniższa z możliwych. Koszty przesyłki pocztowej pokrywa zamawiający. Calość płatna przy odbiorze.

Osoby zamieszkałe w Olsztynie lub okolicy mogą odebrać książkę osobiście. Natomiast osoby zamieszkałe w tej samej miejscowości mogą otrzymać książki na jeden wskazany adres (jedna paczka). Konieczne wcześniejsze uzgodnienie tych spraw z kol. Heleną Kostyszyn.

Brak reakcji na to ogłoszenie w ciągu 2 tygodni od dnia jego ukazania się, będzie traktowane jako rezygnacja z zakupu książki (nakład jest ograniczony).

Zamówienia kierowane na poniższy telefon powinny zawierać takie dane:
imię i nazwisko, adres pocztowy, liczba egzemplarzy, wersja językowa, telefon dla kontaktu.
Prosimy dzwonić: 693 117 615
Zainteresowani, którzy chcą otrzymać więcej informacji , proszeni są o kontakt online: Stefan Łaszyn: slaszyn@aol.com

Stefan Łaszyn
Przewodniczący kolegium redakcyjnego
telefonu:
Tagi: