Dzisiaj jest niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Spotkanie z poezją Stanisława Szewczenki

2017-03-15 12:06:16 (ost. akt: 2017-03-15 10:35:03)
Spotkanie z poezją Stanisława Szewczenki

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Stanisław Szewczenko, ukraiński poeta i tłumacz polskiej poezji był głównym gościem „Wieczoru z poezją”, zorganizowanego przez nidzicką Dwójkę.

Dzięki staraniom profesora Waldemara Smaszcza, m. in. tłumacza wierszy Szewczenki oraz księdza Andrzeja Midury młodzież i dorośli mogli tego wieczoru zetknąć się z poetyckimi subtelnościami języka ukraińskiego. Poeta opisał zebranym swój warsztat pracy i przedstawił ciekawe fakty ze swojego życiorysu.

Śpiewność i melodyjność wierszy Pana Stanisława podkreślone zostały w występie państwa Marzeny i Adama Łoniewskich. Pani Marzena, znana z występów w folkowej grupie Kalokagathos swoim śpiewem oraz grą na instrumentach klawiszowych skłoniła słuchaczy do zasłuchania się, refleksji i zadumy.

W tym uroczym „skłanianiu” recytacjami wybranych wierszy pomógł Pan Adam, na co dzień aktor i reżyser teatralny. Rodziców swoimi deklamacjami wsparła trójka ich przeuroczych dzieci.

Spotkanie to udowodniło, że warto, choć na chwilę zatrzymać się w biegu życiowych codzienności i posłuchać pięknych, subtelnych i niebanalnych słów.

Piotr Kościjańczuk

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Piotr2014

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB