Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Haydamaky w AnderGrancie

2016-12-05 18:04:37 (ost. akt: 2016-12-05 18:11:33)
Haydamaky na Eko Union of Rock w Węgorzewie

Haydamaky na Eko Union of Rock w Węgorzewie

Autor zdjęcia: Wojciech Piotrowicz

Po kilkuletniej przerwie, ukraińska legenda ethno-rocka, Haydamaky, wracają z koncertem do Olsztyna.Energetyczny kozacki rock, przeplatany folkowymi motywami Ukrainy, ukraszony pulsem reggae, zabrzmi 08 grudnia 2016 roku o godzinie 21.00 w kultowym klubie Nowy AnderGrant. w ramach trasy Songs of Revival Tour!

Skąd nazwa trasy koncertowej? Niedawno zespół wziął udział w projekcie kulturalnym "Poeci rozstrzelanego odrodzenia", promującym twórczość poetów, którzy po pozornym odrodzeniu kultury ukraińskiej w latach dwudziestych XX w. zostali zabici dekadę później przez NKWD.

Pieśni Odrodzenia (Songs of Revival) mają być optymistycznym wariantem ponownego odrodzenia się kultury i języka ukraińskiego w dzisiejszej Ukrainie.

Ale trasa to nie tylko piosenki w języku ukraińskim, po raz pierwszy w historii zespołu w koncertowym repertuarze pojawią się kompozycje śpiewane w języku polskim.

Fanów tej formacji na koncertach czeka spora dawka energetycznego kozackiego rocka, przeplatnego folkowymi motywami Ukrainy, ukraszonego pulsem reggae.

Haydamaky to wyrobiona w Europie marka. Tysiące klubów, setki plenerów, dziesiątki dużych festiwali. Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK.

Od 2001 roku zespół wydał siedem albumów, z czego trzy doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Na rynku polskim, oprócz solowych krążków grupa nagrała wspólny album z Voo Voo, który otrzymał statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół współpracował z wieloma innymi polskimi artystami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, wokalistami Vavamuffin Reggaeneratorem i Pablopavo, Pudelsami, metalowym Rootwater, Maciejem Maleńczukiem czy Kamilem Bednarkiem.

Haydamaky
08.12.2016 , godz. 21.00
Olsztyn klub Andergrant
Bilety:
25 zł - w przedsprzedaży do nabycia w AnderGrancie, Sarmacie, RockFanie i na http://www.andergrant.com/bilety
32 zł - w dniu koncertu

Tagi: Haydamaky