Dzisiaj jest środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

"Święta rana" w olsztyńskim CEiKu

2016-03-18 20:59:16 (ost. akt: 2016-03-18 21:37:51)
Święta rana w olsztyńskim CEiKu

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Święta rana". Projekt jest poświęcony ukraińskiej Rewolucji Godności, która odbyła się na przełomie lat 2013/2014. Obrazy Olgi Jacenko i Oskara Dumitraszczuka zostały wykonane w technice autorskiej, która łączy zdjęcia, które zostały zrobione w tych miejscach gdzie odbywały się wydarzenia oraz artystyczne odtworzenie tych wydarzeń w tych miejscach.

- Idea projektu powstała nagle. Po kilku miesiącach po wydarzeniach, gdy odwiedziłem miejsca wydarzeń przed oczyma już nie było życia codziennego, ulic. Przez samochody i ludzi widziałem tylko wydarzenia rewolucji: ogień, barykady, rannych, martwych... - mówi Oskar.

- Dla mnie ten projekt daje możliwość odtworzyć środkami artystycznymi całą historię, wspomnienia i przeżycia, które są nie do zapomnienia. Niestety nie posiadamy dary przywrócenia życia lub czasu, ale możemy zachować w pamięci wydarzenia i bohaterów, których już niema. To jest najmniejsze co mogę teraz zrobić - mówi Olga Jacenko.

- Tym projektem oddajemy honor bohaterom, który rozpoczęli walkę narodu ukraińskiego przeciwko złodziejskim, skorumpowanym i prorosyjskim ugrupowaniom - mówią autorzy.

Na wernisaż zapraszaja Ambasada Ukrainy w Polsce, Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, Związek Ukraińców w Polsce – Oddział w Olsztynie, Centrum Edukacji i Kultury w Olsztynie
Miejsce: CEiK (Olsztyn, parkowa 1)
Czas: 21 marca 2016 r., godz. 16.00