Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Warmia i Mazury inspirują ukraińskich dziennikarzy

2016-01-05 15:40:05 (ost. akt: 2016-01-05 15:47:05)
Warmia i Mazury inspirują ukraińskich dziennikarzy

Autor zdjęcia: Marika Tchórz

Inna Omeljanczuk z Równego wygrała konkurs dla dziennikarzy ukraińskich mediów regionalnych „Europa zaczyna się w Twoim mieście”. Dziennikarka zajęła pierwsze miejsce za artykuł pt. „Samorządność na eksport” oraz otrzymała wyróżnienie za tekst poświęcony aktywności organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

„Europa zaczyna się w Twoim mieście” – tak brzmiał tytuł konkursu dla dziennikarzy mediów regionalnych, który został zorganizowany w ubiegłym roku na Ukrainie.

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej redakcja ukraińskiego portalu Europrawda zorganizowała konkurs, w którym wzięło udział 60 dziennikarzy mediów regionalnych. Nadesłano ponad 130 artykułów poświęconych europejskiej samorządności, kwestiom gospodarczym i kulturowym łączącym UE i Ukrainę.

W grudniu ogłoszono wyniki konkursu, a wśród nagrodzonych znalazła się Inna Omeljanczuk z „Dziennika Urzędowego Oddział Rówieński”. Dziennikarka zajęła pierwsze miejsce za artykuł pt. „Samorządność na eksport” oraz otrzymała wyróżnienie za tekst poświęcony aktywności organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Artykuły te były owocem wizyty dziennikarki na Warmii i Mazurach. Wzięła ona udział w dwóch wyjazdach studyjnych organizowanych w ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych projektu „Samorząd terytorialny – hit eksportowy Polski!”.

Dzięki wsparciu MSZ Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizował trzy wizyty, w których udział wzięli samorządowcy, specjaliści i dziennikarze z obwodu rówieńskiego (Ukraina) oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Były one poświęcone kwestiom ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii, aktywności lokalnych samorządów oraz polityki społecznej i działalności organizacji pozarządowych.

źródło: Urząd Marszałkowski

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB