Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Prezydent Andrzej Duda: Ukraina jest wielkim strategicznym partnerem Polski

2015-12-15 13:50:33 (ost. akt: 2015-12-15 13:53:54)
Prezydent Andrzej Duda: Ukraina jest wielkim strategicznym partnerem Polski

Autor zdjęcia: http://andrzejduda.pl/galeria

Przebywający z oficjalną wizytą w Kijowie prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek z Prezydentem Ukrainy. Prezydent powiedział, że bardzo by chciał, aby Ukraina była obecna na szczycie NATO w lipcu w Warszawie.

- Ukraina jest wielkim strategicznym partnerem Polski – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania prezydentów z przedstawicielami mediów.

Prezydent podkreślił, że Polska będzie obserwatorem, ale nie biernym, tego, w jaki sposób będą realizowane porozumienia mińskie. - Stoimy na stanowisku, że także polityka sankcji, która w związku z porozumieniami mińskimi jest realizowana, powinna być kontynuowana. Europa i świat z tych sankcji rezygnować nie powinny – oświadczył prezydent.

- Wspieramy ukraińskie dążenia, jeśli chodzi o Unię Europejską i o ruch bezwizowy – zaznaczył Andrzej Duda. – Chciałbym, by granica między Polską a Ukrainą była granicą wzorcową, pewną, ale też przyjazną. To nie może być ściana – dodał.

Prezydent powiedział też, że bardzo by chciał, aby Ukraina była obecna na szczycie NATO w lipcu w Warszawie. - Będę zabiegał, aby miejsce dla Ukrainy było przy tym stole – podkreślił Andrzej Duda. Polski prezydent uważa, że jest to istotne z punktu widzenia nie tylko relacji polsko-ukraińskich, ale także z punktu widzenia pozycji Ukrainy w sferze globalnej i bezpieczeństwa w naszej części świata.

We wtorek rano polski prezydent złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie Para Prezydencka złożyła symboliczny koszyk pod Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu 1932-1933, po czym udała się na zwiedzanie Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu.

oprac: mh, źródło: prezydent.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB