Dzisiaj jest środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Studniówka z korowajem

2010-01-29 22:16:35
Uczniowie z korowajem

Uczniowie z korowajem

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Punktualnie o godzinie 19.00 w sobotę 23 stycznia uczniowie maturalnych klas Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim rozpoczęli swój pierwszy w życiu „poważny”, dorosły bal – studniówkę.

Bal zaczął się uroczystym wprowadzenia do sali gimnastycznej udekorowanej tego dnia stylizowanymi ukraińskimi ludowymi motywami nauczycieli i uczniów oraz powitania ich gromkimi brawami.

Zgodnie z uświęconą wiekami tradycją młodzi ludzie na ten wyjątkowy wieczór włożyli wyszywane koszule i bluzki. Podobnie ubrało się zresztą wielu z zaproszonych gości.
Po posiłku nastąpił czas na program artystyczny przygotowany przez abiturientów. Złożyły się na niego korowód taneczny oraz kilka pieśni, głównych tematem których były wspomnienia wspólnie spędzonych lat.Szczególnie wzruszającym momentem wieczoru było podzielenie się przez uczniów z nauczycielami, rodzicami i gośćmi wieczoru „korowajem” – specjalnie wypiekanym i dekorowanym chlebem pszenicznym. Pojawia się on jedynie na weselach, wyjątkowych przyjęciach oraz wita się nim poważnych gości.
Do pierwszego tańca uczniowie zaprosili dyrekcję szkoły i wychowawców swoich klas. Potem już tańczyli wszyscy.

Bohdan Tchórz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :-) #111 | 79.162.*.* 31 sty 2010 16:13

    :-)dobra była zabawa

    ! - + odpowiedz na ten komentarz