Dzisiaj jest wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Ludzie Majdanu Człowiekiem Roku 2014

2015-01-08 11:22:24 (ost. akt: 2015-01-08 11:41:17)
Ludzie Majdanu Człowiekiem Roku 2014

Autor zdjęcia: parubok

- Mam 52 lata i jestem nadal młody, może między innymi dzięki tej przygodzie z Majdanem, której nie zapomnę do końca dni - tak o kijowskim Majdanie pisze Polak, dla którego pomoc Ukrainie stała się jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu.

Tygodnik Gazeta Polska corocznie przyznaje Tytuł człowieka Roku tym osobom, które zdaniem Gazety szczególnie zasłużyły się dla Polski i świata. Człowiekiem Roku 2014 zostali "Ludzie Majdanu". Tygodnik honorując ludzi kijowskiego Majdanu "pragnie docenić tych, którzy również w imieniu Polski stawiają opór totalitaryzmowi, znanemu od setek lat".

- Końcówka 2013 r., ale przede wszystkim cały rok 2014, to wojna, którą w imieniu wolnego świata toczyli patrioci Ukrainy. Atakowani przez prorosyjskich terrorystów i regularną rosyjską armię, przy względnej bierności świata zachodniego. „Gazeta Polska” pragnie docenić tych, którzy również w imieniu Polski stawiają opór totalitaryzmowi, znanemu Europie od setek lat - czytamy w Gazecie Polskiej.

Zdaniem red. naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza kijowski Majdan zmienił nieodwracalnie sytuację geopolityczną w w Europie środkowej i Wschodniej. -To Ukraińcy toczą dziś walkę z moskiewskim Imperium Zła, które zagraża zarówno naszym wschodnim sąsiadom, jak i całemu wolnemu światu - pisze uzasadniając swoją decyzję Gazeta Polska.

Honorując Majdan Gazeta Polska wybrała 11 osób, które "w szczególny sposób zasłużyły się zarówno dla wolności Ukrainy, jak i dla polepszenia stosunków pomiędzy naszymi krajami". Wśród nich znalazło się 4 Polaków, obywateli Ukrainy. Jeden z nich, Leonid Polański, oddał swoje życie za wolność Ukrainy.

Artykułowi prezentującemu sylwetki nagrodzonych towarzyszą trzy teksty dotyczące Majdanu. Wszystkie kapitalne. Są to: "Biały różaniec wokół nadgarstka" Dawida Wildsteina; "Wolność, Wiara, Prawo czyli apologia Majdanu 2014" Antoniego Rybczyńskiego i "Mój Majdan" Przemysława Miśkiewicza.

W szczególności zachęcam do przeczytania bardzo pięknego i osobistego tekstu Miśkiewicza. - Mam 52 lata i jestem nadal młody, może między innymi dzięki tej przygodzie z Majdanem, której nie zapomnę do końca dni - pisze Miśkiwicz.

na fot: Ulica Niebiańskiej Sotni w Kijowie. Tak tymczasowo uhonorowano bohaterów zamordowanych przez rosyjskich terrorystów, wśród nich Leonida Polańskiego

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Parubok

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tekla Bździu #1633718 | 83.18.*.* 14 sty 2015 00:31

  Oj, naiwni Ukraińcy!!! Wystawili Was tak, jak nas wystawili podczas tzw. "okrągłego stołu". Tzw. "opozycja" sprzeda Ukrainę Zachodowi, tak jak nasze "solidaruchy" sprzedały Polskę. Pierwszym warunkiem będzie zniszczenie rodzimego przemysłu, aby otworzyć zbyt na zachodnie wyroby. Potem dojdzie handel Waszą ziemią, na którą Wy nie będziecie mieć pieniędzy. Kim jest Ihor Kołomyjskij, to chyba sami wiecie... UPA tępiła Żydów, a teraz oni zaczynają Wami rządzić. Chichot historii...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :-) #1630913 | 46.186.*.* 10 sty 2015 18:20

  Brawo GP. To ładny gest. Za naszą i waszą;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wyborca #1630030 | 5.147.*.* 9 sty 2015 20:00

  Ja glosuje na AfD.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz