Dzisiaj jest wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ukraińcy z Rawy dziękują Polakom

2014-02-15 12:43:14 (ost. akt: 2014-02-15 15:49:34)
Ukraińcy z Rawy dziękują Polakom

Autor zdjęcia: Iwanka Murianka

- W ciągu ostatnich trzech miesięcy Ukraińcy widzieli i czuli wsparcie ze strony Polaków. ...Dlatego my, mieszkańcy Rawy Ruskiej, w imieniu większości Ukraińców chcemy w ten skromny sposób podziękować naszym sąsiadom” – mówi burmistrz Rawy Ruskiej Iryna Wereszczuk o billboardzie, który stanął w Rawie Ruskiej, przy drodze prowadzącej do granicy z Polską.

To właśnie ona była inicjatorem postawienia billboardu. Widnieje na nim napis: „Dziękujemy”. „Ten jest naszym bratem, który nie pozostawia nas w walce o przyszłość!!!”

- Nasze miasto leży 4 kilometry od granicy z Polską i Unią Europejską. Ściśle współpracujemy z naszymi polskimi kolegami - mówi pani mer.

Ps. Przymiotnik "Ruska" w nazwie miasta nie ma nic wspólnego z "Ruskimi". Pochodzi od słowa Rusin, jakim określali sie kiedyś Ukraińcy. Podobnie: pierogi ruskie to mówiąc "współczesnie" pierogi ukraińskie :)

fot: https://pl-pl.facebook.com/RavaRuskaInformacijnaŹródło: iwanka

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tekla Bźziu #1373825 | 83.18.*.* 12 kwi 2014 22:02

    "Gość" ma rację, ale trzeba przełamywać lody. Może następne pokolenia będą mądrzejsze, niż poprzednicy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gość #1338367 | 81.162.*.* 1 mar 2014 18:09

    Strona dla Polaków? Dziękujecie? Miarą Waszego uznania bedzie traktowanie Polaków na Ukrainie. Pomogliśmy Wam podczas pomarańczowej rewolucji i co? Na razie Wy macie szkoły, domy ludowe. A Polacy? Napiszcie artykół o tym jak Polacy są traktowani w Waszym kraju. Panie moderatorze jestem pewien, że tego wpisu nie będzie na stronie. Nie myślcie że wszyscy Polacy Wam kibicują. Ani Wy ani Polacy nie wygrają z Rosją. Pamiętacie jak broniliście swoich po ataku Niemiec na Polskę. Wbiliście nam nóż w plecy razem z Rosją.Aha nie jestem żadnym nacjonalistą. Po prostu znam historię. Wiem co o Polakach myślicie. A kraje zachodnie i USA mają swoje interesy i my dla nich jestesmy tylko pionkami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz