Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Euromajdan na olsztyńskiej Starówce

2013-11-27 16:23:24 (ost. akt: 2013-11-28 00:34:31)
Euromajdan na olsztyńskiej Starówce

28.11. 2013 (czwartek) o godz. 18.00 na scenie staromiejskiej w Olsztynie odbędzie się koncert i akcja poparcia Ukrainy w jej dążeniu do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Swoje przybycie zapowiadają przedstawiciele mniejszości ukraińskiej z całego regionu.

— Zachęcamy również do przybycia polskich przyjaciół, którym nie jest obojętny los wschodniego sąsiada— mówi Michał Kajda, przewodniczący miejskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, współorganizatora imprezy. — Weźcie ze sobą flagi, symbole europejskie, polskie i ukraińskie, zróbcie transparenty i plakaty. Im będzie nas więcej, tym lepiej.

Akcja odbędzie się w przeddzień szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, podczas którego miało dojść do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukraina-UE. W ubiegły czwartek rząd Mykoły Azarowa wstrzymał jednak prace nad umową oraz odrzucił wszystkie 6 projektów ustaw o leczeniu za granicą uwięzionej byłej premier Julii Tymoszenko. W Kijowie oraz innych miastach Ukrainy trwają antyrządowe manifestacje.