Dzisiaj jest niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Przedjubileuszowe spotkania z ukraińskim folklorem w Dobrym Mieście

2013-06-03 18:47:13 (ost. akt: 2013-06-03 19:11:44)
Przedjubileuszowe spotkania z ukraińskim folklorem w Dobrym Mieście

Nieodległe od stolicy regionu Dobre Miasto i gmina, mimo, że zamieszkane przez bardzo liczną społeczność ukraińską, od wielu lat nie miały większej imprezy promującej tą społeczność.

9 lat temui dzięki inicjatywie Olsztyńskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce i dobromiejskiemu Zarządowi Koła ZUwP zostały zorganizowane I Regionalne Spotkania z Folkolrem Ukraińskim. Bardzo aktywnie sprzyjał temu przedsięwzięciu (i sprzyja do dziś) samorząd gminy Dobre Miasto z niezmiennym burmistrzem Stanisławem Trzaskowskim.

Ta ważna inicjatywa kulturalna doprowadziła do tego, że niewiele ponad rok później gmina Dobre Miasto podpisała umowę partnerską z samorządem miasta Kostopola w obwodzie rówieńskim. Aktywna współpraca, którą niezmiennie zajmuje się Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”, trwa do dziś angażując oprócz samorządów wszystkich europejskich partnerów Dobrego Miasta, leśników, rolników, firmy biznesowe, komunalne i inne.

W najbliższą sobotę 8 czerwca o godzinie 17.00 w dobromiejskim Parku Przyjaciół Kultury rozpoczną się kolejne dziewiąte Regionalme Spotkania z Kulturą Ukraińską. Wezmą w nich udział zespoły artystyczne z naszego regionu, a wśród nich Zespół Pieśni i Tańca „Dumka” z Górowa Iławeckiego, wykonawcy z Bartoszyc, Kandyt i wielu innych miejscowości.

Tegoroczne Spotkania poświęcone będą w szczególności ukraińskiemu folklorowi Podlasia. Piękno ukraińskiej muzyki, pieśni i tańca tego regionu przedstawią zespół pieśni itańca „RANOK” i grupa folklorystyczna „RODYNA”. W godzinach wieczornych zaprezentują się zespoły młodzieżowe, a wśród nich „ARKAN” z Bartoszyc i „SPEKTRUM” z Kandyt. Wstęp wolny.
sm

Ranok:


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB